Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik politikamentes történe...

Létezik politikamentes történelmi újság Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem találok olyan történelemmel kapcsolatos újságot ami objektív lenne. Mindig csak a lerágott témákkal jönnek, hogy Trianon, meg II. világháború, ami nem mondom hogy nem érdekes, de ezekről szokott szólni majdnem hogy az egész újság, gondolok például a Rubikonra. Valaki tud valami jó újságit ajánlani ami tényleg a történelemmel foglalkozik?
2013. jún. 20. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából az a kettő is történelem, amit felsoroltál, szóval... ;)
2013. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a bajom, hanem hogy csak erről szólnak és általában mindig jobboldali szemléletmóddal vannak írva. Mielőtt bárki írna nem vagyok se jobb se bal oldali.
2013. jún. 20. 17:06
 3/4 Pro Patria ***** válasza:

A Rubicon rengeteg témát ölel fel. Már egy számon belül sem egységes, hanem van hónap témája, és más, akár attól teljesen elkülönülő írások, amit mellé még beemelnek. Igaz, gyakran kerülnek benne említésre a közszájon forgó beszédtémák, próbál aktuális lenni (amikor az alkotmányozás volt, akkor a magyar alkotmányok történetét tekintették át, amikor az 50. évfordulója az '56-os szabadságharcnak, akkor az, máskor pedig mást), hiszen ez a magazin is az eladásokból él, és próbálja fogyaszthatóvá tenni magát, ehhez pedig "népszerű témák" kellenek, olyanok, amik érdeklik az emberek szélesebb körét, nem csak egy szűk, tudománnyal foglalkozó csoportot.

Egyébiránt igaz, hogy néhány éve kulturális rendszerváltás zajlik, azaz sokkal szókimondóbbak - például a Rubiconban is -, és gyakrabban kerülnek a lapjaira eddig mellőzött kutatási területek, a Gulág és más egyéb, eddig kevés fényt kapott kérdéskörök, valamit az is igaz, hogy konzervatív szellemiségű, és megpróbálja helyrehozni azt a károkozást - például a '20-as, '30-as évek Magyarországának, vagy a II. világháborús szerepvállalásának megítéléséről -, amit eddig egyoldalúan és elfogultan mutattak be, és amivel én teljes mértékig egyetértek, szükségesnek tartom és helyeslem, de szakmai színvonala megkérdőjelezhetetlen.

Nem "jobboldali", hanem inkább úgy lehet mondani: szembehelyezkedik azzal az elvi irányvonallal, amit a baloldal kijelölt, a tudományosság és igazságosság eszmeiségét követve.

2013. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pro Patria ***** válasza:
ha még érdekel, tudom egyébként még ajánlani a hasonló BBC History magyar szerkesztésben megjelent kiadványát, bár nekem a Rubicon formai elrendezésében, és tartalmilag is jobban tetszik.
2013. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!