Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit rajzoljak? (animével...

Mit rajzoljak? (animével kapcsolatban)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanság elég sokat rajzolok, de nincsen több ötletem mit kéne rajzolnom... egyáltalán nem vagyok kreatív szóval tudnátok ötleteket adni? Teljesen mindegy milyen bonyolult csak ha lehet animékkel kapcsolatos legyen de az sem muszáj.A válaszokat előre is köszönöm :)

2015. nov. 20. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyat, hogy valaki a "természetbe olvad" próbáltál már? Pl nekem mániáim voltak egy időben a nimfák (félig fává változva ;) ) Vagy akit rajzolsz, szomorúan néz, miközben a testét már elfedi a köd, vagy éjszakai háttérrel homályos körvonalakat rajzolsz a karakterednek, esetleg szél által fújt hajat és szárnyat, vagy valaki felé nyújtaná a kezét közben... Bocsánat, ha nem túl érthető a megfogalnazásom :D

Megszemélyesítést/animébe átrajzolást próbáltál már? Pl a görög-római mitológiai alakok hogy néznének ki animében, vagy a Kalevala szereplői? Abban sok érdekes lehetőség rejlik, ha ez kevés, leírást, képeket találsz hozzá a neten.

Amúgy nem hiszem, hogy ne lennél kreatív. Zenehallgatás alatt, ha egy éppen rajongott animédről/párosodról képzelődsz, tuti eszedbe villan valami kép, amit szívesen látnál róluk. Más fanartok is adhatnak ötletet sajáthoz, mégha az teljesen más is, segítenek ráhangolódni. Próbáld ki :) vannak olyan oldalak, amelyek televannak animés képekkel.

2015. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt szoktam csinálni hogy nézegetek képeket és azok a részletek amik tetszettek benne megrajzolom,és majd valamit kihozok belőle.Csak...már semmi olyan nem maradt ami használható lenne vagy is hát..nincs egyszerűen ötletem..:c Egyébként tetszenek ezek az ötletek jöhetnek még :D
2015. nov. 20. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudom javasolni a Tumblr, a Pinterest, illetve a deviantArt nevű oldalakat. Ha nagyon nincs ötletem, hogy mit rajzoljak, mindig ezekre nézek fel ihletért, illetve referenciáért.


Különösen érdemes az "art inspiration", illetve a "drawing reference", "drawing tutorial",, "art tutorial" kulcsszavakra rákeresni. :)


Ezeken belül, ami a Pinterestet illeti, ott magamból kiindulva a táblák között érdemesebb böngészni, mert azok többnyire tematikusak és jobban tudok az ízlésemnek, kedvemnek megfelelő képeket találni, a sima kereső egy csomó számomra érdektelen találatot/stílust is kidob.

2015. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mindegyiknél kerestem már de még mindig nincs ötletem :c
2015. nov. 20. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát, szerintem még azzal próbálkozhatsz, hogy fanartokat készítesz (akár könyvekhez is, én speciel nagyon bírom a Harry Potteres képeket anime stílussal). Néhány regényben vannak elég látványos jelenetek (pl a Laurában Peter Freundtól, a filmek alapján a Tolkein könyvekben, stb)

Vagy a "négy elemben" (ha az ázsiai verzióját vesszük, ötben) is vannal nagyon jó lehetőségek. Pl egy lány tűzgolyót tart a kezében a sivatagban, egy anime-fiú támadni készül vízből készült ostorral, stb. Néhány animében nagyon jó akciójelenetek vannak, onnan lehet ötletet meríteni a pozíciókhoz ;-)

Illetve olyannal is megpróbálkozhatnál akár, hogy ugyanazt az egy anime karaktert különböző korokban ábrázolod (ó-görög harcostól a reneszánsz zenészen át a 21. századi focistáig)

Amugy örülök, ha tetszik valami. Ha rajzolsz, megmutatod lécci? *-* nagyon érdrkelnénrk a munkáid ^^

2015. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
fanartokat szoktam rajzolni, de azokat nem én találtam ki...csak másolni szoktam.Egyébként meg ha rajzolnék is ilyesmiket az biztos beletelik 5-6 órába...lassan rajzolok de részletesen.
2015. nov. 21. 10:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké, csak egy javaslat volt. Azt csak azért írtam, mert érdekelnének a rajzaid. Midenesetre remélem majd találsz valamit, amit szívesen lerajzolnál (-:
2015. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!