Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lapot ajánlotok akvarel...

Milyen lapot ajánlotok akvarell festéshez?

Figyelt kérdés
vettem akvarell papírt de amikor kipróbáltam, összegöngyölődött a lap. Arra gondoltam hogy az akvarell karton papír lehet jobban bírja, csak az a bajom ezekkel a papírokkal, hogy nem sima a felülete mint egy átlagos rajzlapnak. Mit ajánlotok? A válaszokat előre is köszönöm:)

2015. nov. 26. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A jó akvarell papír min 250 gr súlyú, de még jobb, ha 300

ez rajta van a mappákon. Van érdes és van sima, selymes felületű is. ezek nagyon jól fogadják a festéket, nem hullámosodnak fel. Elég drágák, de fontos a jó akvarellhez, még fontosabb, mint a jó festék és ecset.

Pl jó :

"A Fabriano akvarell papír

a pamut és lignin egyedülálló keverékéből készült.

Klórmentesen, biológiailag fehérített és garantáltan savmentes (idővel sem sárgul). Hidegen préselt - a nedvszívó képesség növelése érdekében."

[link]

Ideális akvarellhez

Ezekben van:

[link]

2015. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a művészellátó boltban én is néztem, de nem találtam A/3-as méretű 300g-os lapot.Egyébként hol lehet olyan akvarell lapot venni aminek sima a felülete?
2015. nov. 26. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyártónként és típusonként eltér a felület. Olyan is van,hogy egyik oldala rücskösebb.
2015. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet tömbben venni,de olcsóbb ha ívben veszed,persze,ha nincs sok helyed a tömb kényelmesebb lehet.
2015. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pl: [link]
2015. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

itt pl nagyon sok van, nagyon jók, de drágák

[link]


[link] lista/5548d44a95b7c_Akvarellpapir

van egész finom felületű is

[link] id/06081_Akvarelltomb_30x30cm_300g_20lap_Portofino

2015. nov. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!