Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki ennek a képnek a festője?...

Ki ennek a képnek a festője? Mi a festmény címe?

Figyelt kérdés

Keresek egy festményt, de nem tudom, hogy ki festette és mi a címe.


A festmény egy szobát árbázol, amelyben van egy ágy, ahol egy kislány haldoklik, vagy más meghalt, és a búcsút szimbolikusan ábrázolja a festő úgy, hogy a kislány félig ül az ágyban. Az egyik keze az ágy mellett ülő anyja kezét érinti.

A háttérben csillagok vannak és sok a kék szín.


Ezt a festményt fotózza Agatha Christie A halott ember tükre c. művéből készült BBC-filmben Mrs. Lingard, a Modern Művészetek Múzeumában.


Kb. az 1910-20-as évek környékén keletkezett, de lehet, hogy előtte pár évvel.


Keresem a festőt és a kép címét. Köszönöm szépen előre is a segítséget!



2015. nov. 26. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól emlékszem a filmre és konkrétan a képre is. Mi arra jutottunk, hogy valószínűleg ez a festmény korábban nem létezett, hanem ehhez a filmhez festették.


El is hangzik a filmben, hogy nem fauvista mű, és valóban nem az.

Ettől persze lehetne korabeli festmény, de ha jól emlékszem a regényben nem is jön elő, csak a filmváltozatban van kulcsszerepe. Így a filmhez mindenképpen kellett egyet festeni akár volt a Múzeumban, akár nem.


Végül pedig sehol nem akadtunk a nyomára sem a neten, sem művészeti lexikonokban, albumokban. Képzőművészetben jártasabb ismerőseink sem ismerték. Mivel nem akadtunk nyomára úgy döntöttünk, hogy biztos a filmhez készítették.


Persze nem mondom hogy Poirot-i szürkeállománnyal nyomoztunk a kép után :)

2015. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem ehhez a filmhez festették, az biztos, mert én ezt a képet jól ismerem. Régen voltam gimis, de azért a memóriám még jó. Az egyik könyvünk belős hátsó lapjain voltak képek, volt ez a festmény. Létező, tudom, hogy létező, azért is keresem.


Ettől függetlenül köszönöm a választ.

2015. nov. 27. 08:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Valaki más tudna segíteni?
2015. nov. 27. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszi az infót. Most már engem is érdekel a válasz :)

A tankönyvet kéne valahogy felkutatni. Nem ez volt esetleg?

[link]

2015. nov. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

talán ez?

[link]

2015. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem. A tankönyv régi (nem írom meg, mikori), és annak nem a fedőlapja volt, hanem hátul az utolsó oldalakon voltak képek.

A képet köszönöm, én is megtaláltam, a téma hasonló, de nem ez az.

2015. nov. 27. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!