Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nem is számítok 'művésznek'...

Nem is számítok 'művésznek' ha nem tudok magamtól alkotni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Mindig is imádtam rajzolni. Pár éves korom óta rajzolok, iskolában rajzversenyekre küldtek eredményeket is értem el. Voltak időszakok mikor nem vettem ceruzát a kezembe, de ebben az évben újra elkezdtem foglalkozni a rajzolással. A fantáziámmal sincsen semmi baj amit szoktak is mondani. Ebben az évben rengeteg rajzot készítettem viszont egyiket sem éreztem igazán magaménak. Az ihlet zenehallgatás közben szokott megjönni. Ilyenkor elkezdek interneten kutakodni, más emberek alkotásait nézegetem. Az esetek 80%-ban képeket szoktam rajzolni emberekről. A maradék 20% pedig ami zavar ugyanis meglátok egy rajzot amit más csinált és azt rajzolom le. Persze, valamilyen szinten büszkeséggel tölt el, hogy rajzoltam és tetszik de mégsem vagyok megelégedve magammal mert nem saját alkotás. Még nem tudtam olyat rajzolni amit én találtam ki, nem láttam sehol és tetszik is. Szerintem mindenki egy művész a maga módján. Én viszont épp ezért nem szeretem magamra azt mondani, hogy az vagyok. Sőt, nem is szoktam magamra ezt a jelzőt használni. Szeretnék alkotni magamtól de valahogy nem tudok semmi újat kitalálni pedig nagy a fantáziám, mint mondtam. Ti hogy szoktatok rajzolni? Mi ihlet meg titeket?
2015. nov. 28. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy az embernek magára kéne használni ezt a szót. Ezt a szót ki kell érdemelni a befogadóktól. Mindig is nagyképűségnek gondoltam amikor valaki saját magát titulálja művésznek, úgy, hogy igazából semmi sincs mögötte. Én se gondolom magam művésznek, pedig én sose másolom mások képeit. Kérdésedre válaszolva, ha egyáltalán nincs ihletem, akkor húzok pár vonalat/ kenek pár festékfoltot a papírra és utána azokból próbálok építkezni. Másik módszerem, hogy lerajzolok valamit ami a közelemben van és megpróbálom feldobni valamivel, amitől izgalmas lesz. Teljesen elengedem a fantáziám és mindig lesz valami belőle:) Természetesen ezek csak firkák, de utána a saját firkáim ihletnek meg, sokszor csinálok utána belőlük több változatot. Ja és az nem baj, ha mások munkáit nézegeted, sokat segít az is, de szerintem jobb, ha megnézed őket, befogadod őket, gondolkodsz rajtuk és utána saját magadat beleadva nem csak lemásolod, hanem emlékezetből csinálsz valami olyasmit kezdetnek, de belerakod saját magad is. (ami nem feltétlenül tudatos, mivel nem másolod már benne vagy, de ennek mértékét változtathatod) Sok sikert, remélem segítettem:) 18l
2015. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem titulálom magamat annak. Az alapján élek, hogy mindenkiben benne van a művész, az már az emberen múlik, hogy engedi kitörni vagy sem. Köszönöm szépen, segítettél tényleg. :)
2015. nov. 28. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak művészek, akik mindig valami alapján rajzolnak.

Személy szerint én nem leszek elégedett, ha nem tudok magamtól alkotni... A referencia és ihlet egy dolog, de a másolás... Hasznos persze az is, gyakorlat, tanulmány, de... Nem igazi, saját mű. Ha lefestesz egy modellt, az azért saját mű, hiába használod a modellt s a fényviszonyokat. Nem tudod úgy másolni, mint egy festményt, sokkal többet kell beleadnod magadból s egy jó festő átlényegíti a dolgot. Még egy fotós sem csak kattint, ő is hozzátesz valamit, egy festő pedig sokkal többet.

Teljesen magunktól alkotni bonyolult műveket jóval nagyobb tudást követel meg, persze ahhoz, hogy művész legyen az ember, nem előfeltétel ez a szint.

Nehéz írnom, oly sok gondolatom van a témában, itt örvénylenek, s késő van, nem érek kisregényeket írni, amiknek nem is tudom, lenne-e értelme. Ezek az én gondolataim, mások egészen máshogy képesek a témához állni.

Szerintem a szolgai másolás nem igazi alkotás (tudom, milyen sok óra alatt viszonylag hűen lemásolni egy nagy művész alkotását. viszonylag alatt azt értem, hogy látványos, de persze látszik a vonásokon, hogy jóval kisebb készítette. viszont ama ember saját képeinél több nagyságrenddel impozánsabb. egész jól tudok másolni. rajzolni és festeni pedig nem és fantáziám sincs sok).

De nemcsak szolgai másolás létezik.

2015. nov. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagy művészek képeit nem szoktam másolni. Tumblr oldalon szoktam alkotásokat lesegetni más velem egykorúaktól. Nagyon szép alkotások vannak ott fent. Némelyiken csak ámulok. :) Tudom, hogy nagy emberek nyomába sem érhetek ezért nem is próbálkozom. Meg amúgy is úgy gondolom, hogy a híres műveket minek lemásolni? Ha magamtól nem is tudok alkotni, de a hangulatomtól függően rajzolok, az ami történik meg tud ihletni. Gondolok itt arra, hogy olyan hangulata lesz a rajzomnak, mint nekem. De nagy erővel azon vagyok, hogy tudjak alkotni olyan amit a sajátomnak érzek. Rajzolás közben megszűnik körülöttem a világ és tényleg örömmel tölt el minden egyes perce. Nincs más célom csak fejlődni és fejlődni.
2015. nov. 29. 07:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdetben próbáld átírni egy részét annak,amit másolsz. Használj direkt más színeket. ne rakj oda bizonyos részeket(elhagyni könnyebb,mint hozzárakni).
2015. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetve azt is lehet,hogy átrendezed a kép elemeit.
2015. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket mindenkinek! :)
2015. dec. 1. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!