Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak én érzem úgy hogy a...

Csak én érzem úgy hogy a legtöbb művészeti főiskolás "önjelölt művész" hatalmas nagy képmutató?

Figyelt kérdés
Látok néhány ilyen embert facebookon, számomra annyira megjátszottak. Minden kép amit megosztanak, cikkek, akármi, mintha csak azért csinálnák hogy a saját kis belső társadalmuknak mutassák hogy ők mennyire "alternatívok" meg mennyire "hipsterek". Egy nagy póz az egész amit csinálnak. Színjáték. Ti hogy látjátok? Vagy csak én vagyok a buta tudatlan, mert nem értem a "művészetüket"?
2015. dec. 11. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges néhány "művész", egyáltalán nem olyan gyakori az igazán művész ember, mint ahányan annak tartják magukat.
2015. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Min. 95% legjobb esetben is csak művészeti szakmunkás.

Hiába ügyes valaki valamiben, ha nincs mögötte semmi, akkor az nem az igazi.

2015. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A valódi művészt pont az különbözteti meg a nagyképű senkitől, hogy előbbi nem azzal lesz elfoglalva, hogy minden áron mutogassa magát, meg várja, hogy dicsőítsék.

Főleg a "fotóművészek" között sok az ilyen.

2015. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem csak irigy vagy, vagy nem érted őket/ az általuk megosztottakat.

Te miért "csináltad" ezt a kérdést?


Egyáltalán minek nézed az ilyen emberek profilját, ha ez a véleményed róluk?

2015. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
100-ból 99 ember arra használja a FB profilját, hogy pozitív képet mutasson magáról a többiek felé. Nem csak a művészeti főiskolások. Ők nyilván a műveiket mutogatják egymásnak, és alternatívnak állítják be magukat, mert köztük az a divat, és azért remélnek elismerést. Más meg a főztjét mutogatja büszkén, vagy a kisgyerekét. Vagy az utazásaikkal dicsekednek. Az egész FB egy nagy pózolás és színjáték, ahol mindenki menő és boldog.
2015. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5.:

Egyetértek veled.

Ezért nincs nekem Fb. profilom. Kb. 3 hónapig volt, aztán megundorodtam az egésztől.

2015. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piriiiii ***** válasza:
74%

Vannak néhányan, akik valóban ilyenek. De főiskolán szerintem elég kevés az önjelölt művész, mivel művészeti főiskolára, egyetemre elég nehéz bekerülni, ha pedig valaki bekerül, akkor valamilyen szinten el van ismerve a tudása szakképzett emberek (a tanárok) által.

Én inkább a művészeti középiskolákban látok rengeteg önjelölt művészt, akik még nem is tudják, mik akarnak lenni igazán, csak művésznek lenni menő.

2015. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zgyzgy ***** válasza:

Így van, mindig is így volt.

Az arcoskodás, pofázás, alterkedés, hipszterkedés hozzá tartozik a marketinghez.

Kenyérharc van, másképp nem boldogulsz (idehaza).

2015. dec. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazad van teljes mértékben. Azért van, mert művész kevés van, de ha már van külön szakjuk az egyetemen, akkor sokan mennek oda, mert azt hiszik, ott majd a tehetséget is megtanítják. De ez a terv besül, és így az egyetlen önigazolási mechanizmusuk a hipszterkedés marad.
2015. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!