Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen modern regényeket,...

Milyen modern regényeket, könyveket ismertek, amiket manapság meghatározóak?

Figyelt kérdés
Akarok csinálni egy kis vicces "Kötelezők röviden" kiadványt amiben a manapság meghatározó regényeket, könyveket veszem sorra. Én leginkább a sci-fi, fantasy stílusban vagyok otthon ezért nem tudom, hogy a többi stílusban milyen meghatározó művek vannak. Olyanokra gondolok mint a J. K. Rowling: Harry Potter, James S. A. Corey: Leviatán ébredése(Térség), George R. R. Martin: Trónok harca(A tűz és jég dala).

2015. dec. 12. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezek kicsit generációs dolgok is, de néhány ami már több generációra is hatással volt:


J. R. R. Tolkien: Gyűrűk ura trilógia

Isaac Asimov: Alapítvány trilógia

Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak

R. M. Pirsing: A zen meg a motorkerékpár ápolás művészete

Jack Kerouac: Úton

J. D. Salinger: Zabhegyező

Mihail Bulgakov: Mester és Margarita

2015. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Titusztitusz ***** válasza:
Én a modern, vagy félmodern regények közzül két könyvet tudnék ajánlani feltétlen elolvasásra, az egyik a Sztugackij testvérek elképesztő, és érdekes mondanivalókat tartalmazó "Kárhozott város" címü regénye, a másik pedig Lem:Solaris címü írása...Ha valaki FIGYELMESEN végigolvassa ezen két regény minden sorát, választ kaphat ennek az egész világnak a társadalmi és emberi viszonyainak lényegére...(Ha már te egyszer a sci-fi műfajban vagy otthonos...)
2015. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Lemaradt a listáról Rejtő Jenő összes regénye.
2015. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gerald Durrell: Családom és egyéb állatfajták

Robin Cook: Kóma

Vavyan Fable: Mesemaraton

Thomas Harris: A bárányok hallgatnak

Lőrinc L. László: A föld alatti piramis

David Safier: Pocsék karma

2015. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Suzanne Collins - Az éhezők viadala - trilógia

Veronica Roth - A bevatott - sorozat

James Dashner - Az útvesztő trilógia

2015. dec. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Andy Weir - A marsi
2015. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a kettes válaszolóhoz. Lem a 20. század szerintem egyik legzseniálisabb írója, szinte minden írása mestermű. Első könyvnek érdemes pl. a Csillagnaplót, vagy az őrült tudósos novellákat olvasgatni(a Lymphater utolsó képletét mindenkinek el kell olvasnia, mielőtt meghal). Ezek után jöhetnek a jóval nehezebb regényei, mint a Solaris, az Úr hangja, vagy az Éden.


Fantasyból én például imádom Terry Prachett-et, meg nyilván Tolkient is.


További kedvenc szerzőim ezekből a műfajokból: Asimov, Douglas Adams, Lovecraft.

2015. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csodaidők tetralógia

[link]


És az Időcsodák tetralógia (az Időcsodákból még csak 2 rész ejlent meg).

[link]


Ezekután még jön majd 4 rész a Zöldek történeteivel. De ez bőven a jövő dala még. :-D

Am Scifi féleség a dolog.

2015. dec. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt közvetlen az Írótól lehet megvenni a könyvet és értesülni a hírekről. +mehetnek adományok,hogy necsak magyarul,hanem angolul is olvashassátok,meg mások is. :-D

2015. dec. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. dec. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!