Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mik a legjobb ifjúsági színtár...

Mik a legjobb ifjúsági színtársulatok Magyarországon, ahol kamaszok (is) játszanak?

Figyelt kérdés
Olyan színtársulat, mint pl. a Sziget Színház, ahol lehet mindenféle korosztály, kamaszokat/gyerekek, tizenévesek, vagy van olyan darab ahol teljesen kamaszok játszanak.

2016. jan. 2. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden valamirevaló iskolának van színjátszó szakköre :) Meg művházakban is vannak diákszínpadok, városonként egy legalább. Vannak ezeknek országos találkozóik, fesztiváljaik, régebben legalábbis voltak.


A saját településeden kéne megtalálnod azt az intézményt, ahol ilyen működik, aztán nekik már meglesz az országos, sőt, határon túli kapcsolatrendszerük.


Meg még van a google is :)

2016. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ODE - Országos Diákszínjátszó Egyesület, nézz utána :) Vannak diákszínpadok, de ezek többnyire városi szintű komolyabb diákszínjátszók, vagy színészsulik.. Végig diákszínjátszóztam a gimis éveimet, és az összes Országos Fesztiválon részt vehettem, és szerintem a legjobbak a pécsi, a kecskeméti, a győri színjátszók (ezek a csapatok nem színészsulik, hanem városi színjátszók, szóval délutáni foglalkozásként tanulják, bár a pécsiekben most nem vagyok biztos) de a miskolciak és a szegediek is jók, a drámasulisok közül pedig a budapesti Vörösmartysok a legjobbak szerintem, aztán a debreceni ADYÁK színpad, és a szentesi drámasulisok.. és valószínűleg sokakat kihagytam most í]y hirtelen ők jutottak eszembe.. Jajj, Nemes Nagy Ágnes színészképzésnek van gimnáziuma! Azt is ajánlom! :) Hova valósi vagy? Amúgy utána kérdezhetsz sulis szinten is, de ha komolyan érdekel a dolog és szívesen járnál fesztiválokra keress ODE-tag csoportot! :)
2016. jan. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!