Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akvarell festésnek mi a...

Akvarell festésnek mi a technikája?

Figyelt kérdés

Festenem kell csendéletet, de még soha nem festettem akvarellel.

Hogyan festhetek jól vele? Mi a megfelelő víz mennyisége?

Még egy kérdés: akvarell ceruzát jobban kedvelem, az is megfelelő lesz erre?



2016. jan. 6. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarom hosszan leírni és annyira nem is vagyok profi benne,de fontos a papír előkészítése,kifeszítése is,ha nem akarod,hogy nagyon hullámos legyen a papír,ami magát a festést is elronthatja..

Szóval jellemzően halvány háttérrel és aláfestéssel, esetleg ezt megelőző előrajzolással érdemes kezdeni és rétegenként haladni.

Amivel lehet variálni,hogy nedve vagy száraz a papír,illetve a festékhez mennyi vizet veszel fel.

A hátteret jellemzően nedvessel szokták.

A részleteket pedig megszáradt képre viszik fel kevés vizet tartalmazó ecsettel.

Egyébként szerintem elég nehéz technika,mivel játszani kell az idővel, ráadásul a réteget áttetszőek.

"watercolor tutorial" stb.. címszavakkal keress rá.

A fehér részek készítése és hogy ne másszon ki a formából a festék ezek ugyanúgy fontosak,minthogy szép átmenet legyen..

Ami a tanácsom, előtte kis papírokon próbálgass.

2016. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Többféle technikája van.

A 2 legnagyobb talán a "wet on dry" és a " wet on wet"

Az 1. esetében a papír nincs előnedvesítve,a 2. esetében igen. Az akvarell jellegéből adódóan a 2. nehezebb. - viszont a gyakorlatban a 2 technika nem különül el élesen.

én pl. wet on wetet használok a háttérhez, térkitöltéshez. van, hogy több rétegben (rétegek közt száradni hagyom) így kapja meg a festmény az alapját, térhatását. Aztán ezután már a másik módszerrel az apró részleteket festem fel.


Ha wet on wet festesz, ajánlott nagyon jó papírt ( 300 g fölötti ) használni és/vagy ( "gyengébb" papír esetében mindig) kifeszíteni az előnedvesített papírt.

Ezt pl úgy lehet, hogy szivaccsal átáztatod, majd még nedvesen maszkolószalaggal kifeszíted. - a lényeg, hogy maximálisan telítődjenek a rostok vízzel-- festéskor használt víz miatt nem tágul tovább a lap--> nem lesz hullámos. Ilyenkor arra figyelj, hogy a képről valószínűleg nem tudod leszedni a szalagot, ki kell vágni belőle a képet.

( ha nem áztatom nagyon a képet, akkor még szárazan kifeszítem, és száradás után a szalag lehúzható róla -- > nem kell szikével vagdosni)


Víz mennyisége: Igazából ezt neked kell érezned. függ attól, mit akarsz festeni, milyen technikával, milyen lap áll rendelkezésedre. Próbálkozz. :)


A fenti technikákon kívül még van a negatív festés (amikor a téma közti teret emeled ki a festékkel) a "fading out" stílus.. és még jópár.

Igazából, ha belemélyedsz rájössz, hogy a "sima" vízfesték talán a legnehezebb médium a festésben. :D


Akvarellceruza:

Az is megfelelő, de figyelni kell, hogy nagy felületek esetében egyenletesen nyomd rá a lapra - én is szoktam használni, de többnyire csak apróbb részleteknél.

Arra figyelj, hogy ne a nedves lapra "fess" a ceruzával, hanem a kiszínezett részt vizezd át.


A lapra figyelj, hogy jó minőségű legyen ( olcsóbb pl. a Canson student, ami 250 grammos, viszonylag jó és 10 dbos aA4-es tömbolyan 900 ft körül van)

Festékből sem árt. Olcsóbb, "iskolai minőségű" festékek amikkel jól lehet festeni: Pelikan, Pebeo,

drágábbak közül: Nevskaja palitra: White nights, Winsor & newton.. stb


Csendélet:

Egy laza skiccel kezdeném.

A hátteret bevizezném ( kihagyva a vízzel való bekenésbőla csendélet témáját!) felvinném a háttér színeit, hagyva, hogy keveredjenek a papíron.

Száradás-> ezt ismételni, hogy a kellően légies hatást elérje.

Aztán a csendélet témáját is halványan (tényleg halvábnyan ) kifesteném, majd, ha ez megvan, árnyékok stb, mehet akvarellceruzával.

2016. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából van dry on wet és dry on dry is. Az első a festék a másik a papír állapotát jelöli. Ennyi a lényeg és lehet keverni is,de jellemzően wet/dry on wet valamelyikével kezdik,majd a szárazabb felé haladnak,mivel feloldaná az alsó réteget.


(a dry on dry mondható drybushnak is,ha csak az van - nem csak olajnál létezik)

2016. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!