Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért kell a magyar embernek...

Miért kell a magyar embernek állandóan negatívkodnia, ha valami pozitív dolog történik?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet annak örülni, hogy nyert a Saul fia, miért attól a kommentáradattól visszhangos a legtöbb médiafelület, hogy #&###& zsidók, így lesz megbélyegezve az ország, látszik, hogy egymás között szavazták meg, az egész haza egy zsidóemlék lesz. Miért nem lehet valamit a maga művészeti jelentőségében értékelni, és örülni azért, hogy valaki a saját hazája nevében sikert ért el?

Mikor lesz már vége ennek a szűkgondolkodású, személyiséget elnyomó birkamentalitásnak?



2016. jan. 11. 20:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
30%
Azért,mert a zsidók megölték Jézust.
2016. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
Kódolva van ez a magyarokban. Nem tud senki mit kezdeni a saját nyomorával, és irigyek arra, akinek kisujjból sikerül valamit elérni, amiért megdolgozott (ezt már nem látja a begyöpösödött magyar)
2016. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
22%
Képzeld el, hogy a munkahelyeden a főnököd ad neked egy csúnya rajzot, hogy azt az ő kölke neked rajzolta. Lenne merszed megmondani a véleményedet? Na, pont ezért szoktak a holokausztos filmek díjakat nyerni.
2016. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
7%
Én nem zsidóztam a film győzelmével kapcsolatban. Ja, hogy akkor a szemedben nem vagyok magyar? Hát, így jártam.
2016. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Láttad egyáltalán a filmet? Vagy csak azt hallod, hogy holokauszt, és már rögtön köpködsz, meg jajj biztos azért nyert.

Felfogod hogy egy stábnak mennyi munkája volt azzal, hogy létrehozzanak valamit? Ami lehet, hogy egy "lerágott témáról" valami újat mond. Mert máshogy közelíti meg, más karaktereken keresztül, sajátos történettel. Vagy szerinted a képi világ, a rendezés, a színészi munka nem érdemel meg annyit, hogy díjat kapjon? Témától függetlenül, ha igényesen van megcsinálva.

2016. jan. 11. 20:29
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

"Na, pont ezért szoktak a holokausztos filmek díjakat nyerni."


- Vagy mert egy olyan téma, aminek a készítését egy készítő sem tudja félvállról venni, és senki nem merne fércművet kiadni a kezéből.

Ennek ellenére vannak a témával foglalkozó filmek, amelyek rosszabb fogadtatást kaptak, pl. a '99-es Hazudós Jakab, ami Arany Málna-jelölést is kapott.

2016. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
4%

Nem azért, de itt a fő röhej te vagy.

Magyar emberezel, általánosítasz, de megkérdőjelezed más véleményét.

2016. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#6


Én csak diskurzust folytattam, kiállok a saját véleményem mellett, amely elítélőnek tartja, hogy más emberek munkája ilyen mértékű ócsárolás áldozatává váljon. Főleg amiatt dühít, mert nagyon sok ember így nem is koncentrál magára a filmre, és sokakban az marad meg, hogy ez egy zsidófilm, ami azért nyert, mert a zsűri is zsidó. Bár ezt se tudom ezt mire alapozza sok ember. Hihetetlen lehet egyesek számára, de a mai világban faji hovatartozás nélkül is el lehet érni olyan pozíciókat, eredményeket, amik kemény munka gyümölcsei.

2016. jan. 11. 20:40
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Én tényleg őszintén örülök a Saul fia győzelmének.

Végre hallanak rólunk is külföldön.:)

2016. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy ide illő vicc :

A pokolban Lucifer körbevezet valakit, bemutatja neki hogy a különböző nemzeteket hogyan tartják vissza a szökéstől. Először is elmennek egy árok mellett, amiben ülnek nyugodtan az emberek. Az árok szélén egy tábla.

-Ők miért nem próbálnak meg elszökni? - kérdezi Lucifer vendége

-Ezek itt a németek, szófogadó népség , a tàblàn az áll : Menekülni tilos

Mennek tovább, következik még egy árok, a szélén egy fegyveres őr.

-Ezek itt az oroszok, ha bárki ki akar mászni, akkor az őr lelövi.

Haladnak tovább, jön még egy árok. Viszont itt nincs semmi az àrok körül.

-Na és aztán ők miért nem szöknek meg? -kérdezi a vendég

-Ők itt a magyarok, ha az egyik el akar szökni, a többiek visszahúzzák



:D szerintem találó kicsit

2016. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!