Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg lejjebb van általában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg lejjebb van általában azon fiúk önbizalma, akiknek ezt nem erősítik meg a nők (állandóan elutasítják), nem kap pozitív válaszokat, azokhoz képest, akik sok lánynak tetszenek és hízik a májuk? Vagy semmi köze ennek ehhez?

Figyelt kérdés

Még mondják sokan itt a ronda fiúknak, hogy sokat mosolyogjanak, mert akkor sok lány oda lesz értük. Én nem úgy látom. Sajnos nem. Önbizalom növeléshez pozitív reakciók kellenek másoktól, nőktől? Vagy ez nem fontos és minden fejben dől el?


,,- A lélek szempontjából természetesen kedvezőtlen lehet a szexmentes élet. Mivel a szexualitás önbizalmat ad, az embernek jó irányba fordul az énképe, ha rendszeresen kívánatosnak tartják, szeretik, ölelik. Ennek hiányát egy felnőtt ember nehezen tudja teljes mértékben mással pótolni. Nem lehetetlen, de nehéz. Ez hosszú távon depresszióhoz, szorongáshoz, vagy más pszichés-pszichoszomatikus betegségekhez vezethet - mondja dr. Oláh Orsolya."


2015. júl. 29. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Is-is.

Kell a külső megerősítés, és ha nincs ez túl gyakran, akkor az önértékelés a béka segge alá kerülhet.

Viszont a fejben is rend kell legyen, mert ha folyton negatívan állsz hozzá mindenhez, különösen ehhez, akkor ezt más is megérzi.

Nekem se volt mindig könnyű, hogy pozitívat sugározzak magamról, amikor belül csak egy szerencsétlen léleknek tartottam magam. El kell hinned, hogy érdemes vagy rá, és amit tehetsz érte, azt maximálisan megteszed.


A mosoly pedig nagyon is fontos.

"A mosoly, ha valaki egyedül van, a belső béke jelképe." - Csernus Imre

..ha már idézgetünk. :)

2015. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy szó amit sokszor használnak: önbizalom. Van egy, amit kevésszer: önbecsülés. Ha becsülöd magad, ha tudod az értékeidet akkor van önbizalmad. Magadtól. Ha nem becsülöd magad akkor az önbizalmad a szerint változik, hányan dícsértek meg.

Ha tudom, hogy szép a szemem akkor kit érdekel, hogy mit mond róla X vagy Y? Ha tudom, hogy borzalmas O lábam van akkor meg hiába dícsér valaki azért, hogy megfektessen jót röhögök rajta.

Minden fejben dől el. Viszont objektíven kell végiggondolni, hogy miben vagy jó és miben nem. Amit lehet javítsd, hangsúlyozd, ami nem szép takard ha lehet.

Pl. ha szépek a kezeid húzz rá gyűrűt, vegyél fel karkötőt. Lehet férfiasakat is kapni, stb.

Ha depis vagy akkor vegyél erőszakot magadon és járj el olyan helyekre ahol ismerkedhetsz. Férfi társaságba először. Sport, hobbi, stb. Tanulj kommunikációt, járj el masszázsra, később tanulj társastáncot, szóval mozdulj ki, erőltesd meg magad, mert a depinek nem az a gyógymódja, ha befordulunk. Épp ellenkezőleg.

2015. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 21/F vagyok. Nincsen még barátnőm, tehát tőle sem és mástól sem kapok igazán megerősítést. Én nem sokat mosolygok, mondják is, és talán emiatt néznek 5-10 évvel idősebbnek, mert nagyon komoly vagyok, de a családból mindenki helyesnek tart, és én is annak tartom magam, de önbizalmam még sincs. Még néha annak is örülnék, hogyha tudnám, hogy valaki egyáltalán gondol rám valamikor. Ha meglenne a megerősítés, és lenne barátnőm, és szeretnénk egymást drasztikusan más lenne a helyzet. Ez, hogy sehonnan nem kapok megerősítést, ez ilyen "válság helyzetet" teremt, tehát bizonytalanságot, és szorongást. A hobbim visz előre, és ad valamilyen lelkesedést. Amit a doktor leírt, minden szava igaz.
2015. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában igen. Minél többször közlik valakivel, hogy nem kívánatos személy, az illető önbizalma annál inkább elpárolog. Az ember saját magáról alkotott képét befolyásolja a többi ember véleménye (szociális lények lévén), ha pedig sokszor tudatják vele, hogy nem tartanak rá igényt egy idő után már nem olyan egyszerű felkelni a padlóról. Hatalmas lelki erőre vall egy ember részéről, hogy a folyamatos visszautasítások ellenére se törik meg és savanyodik be, hanem emelt fővel folytatja az útját, erre azonban kevesek képesek, a legtöbb ember megtörik idővel, ennek sokszor a gyűlölködés és/vagy a motiválatlanság az eredménye, elvégre ki akar egy olyan kutyát, aki minden próbálkozás ellenére is csak folyton a kezébe harap? Vegyük csak az üregek példáját, az is hasonló. A környezetük folyton azt kommunikálja feléjük, hogy nem kérnek a munkájukból, mert vannak náluk jobbak és erősebbek, így idővel sok idős ember érzi azt, hogy a világnak már nincs szüksége rá, már nincs helye a társadalomban, sokuk ezért mantrázza azt állandóan, hogy "bárcsak már meghalnék".
2015. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
öregek*** elnézést.
2015. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Magyarán szólva romlott társadalomban élünk. Ha már a munkánál tartunk, aki itthon nem kellett és idős, az külföldön a szakértelmével (itthon nem akarták látni mit tud) nagyon megszerették és kapott munkát.
2015. júl. 29. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!