Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék megtanulni rajzolni,...

Szeretnék megtanulni rajzolni, festeni. Szegeden hol van ilyesmi? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék megtanulni rajzolni, festeni, megtanulni milyen eszközt hogy használjak, technikákat stb.

Szeretek rajzolni és szeretnék minél jobban, szebben, de nem ilyen jobbagyféltekés tanfolyammal, hanem rendesen, tisztességesen. Nem csak azzal szeretnék kérkedni hogy de szépen rajzolok arcot stb., hanem szeretném pont úgy lerajzolni a képeket amik a fejemben vannak ahogy én azt elképzelem, annyira sok ötletem van! De hát igen, hiába, sose sikerül olyanra, amilyenre akarom. Ezért szeretnék megtanulni minden módszert, trükköt, vagy nemtudommicsodát, de nem találok csak job agyféltekés rajztáborokat itt, Szegeden. Tudnátok segíteni, vagy ajánlani valamit? 12 éves vagyok.



#Szeged #rajzolás #12 évesekne
2016. jan. 18. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Hahó! Valaki?... Gondoltam hogy nincs ilyen
2016. jan. 20. 19:19
 2/7 anonim ***** válasza:

szia, én nem vagyok szegedi, de lehet, hogy tudok neked segíteni, mert én sokat tanultam rajzolni és diplomám is van belőle. először kockákat, egyszerű formákat kell rajzolnod. ezt érdemes hónapokig gyakorolni. utána lehet bonyolultabb csendéleteket. ezek után jön az ember, amit koponyával kell kezdeni. ezt is jó sokszor, mindenféle nézőpontból.

ezután kezdhetsz portrékat rajzolni, amikor már tudod rendesen, hogy milyen csont hol van a fejben. Az arányokat Leonardo Trattato della Pitturájából tudod pl. megtanulni, de a Barcsay anatómia is egy alapmű. Aktot csak akkor érdemes kezdeni, ha már portrét rendesen tudsz rajzolni.

Az eszközhasználatról: amit sokan nem tudnak: az eszköz, amivel rajzolsz, az valamilyen textúrát fog adni. Nem csak egyféleképpen lehet rajzolni egy-egy eszközzel, ezzel érdemes kísérletezni, mert ez egy külön világ. sok amatőr elkezdi ujjal eltörölni a szenet meg a ceruzát, és nem lehet utána látni a textúráját az eszköznek. Erről egész biztosan meg lehet ismerni, hogy ki az amatőr.

nyugodtan kísérletezgess, és fedezd föl, hogy neked hogy esik jól használni az eszközt. és azt is, hogy melyik az az eszköz, amivel szeretsz rajzolni, festeni.

ne vegyél túl olcsó eszközöket, olcsó ecsettel senki sem tud jól festeni, művészellátóban vedd meg az eszközeidet. de eleinte csak sima szénnel rajzolj vagy ceruzával. ezeknek is megvan a maguk szépsége. a szénrajzot fixálni kell, pl. hajlakkal vagy fixatívval, de nyisd ki az ablakot, vagy máshol fújd le, mert káros az egészségre.

rajzlapból is olyat vegyél, aminek van textúrája, nem lapos, pl.ingres papír. ezek drága dolgok, lehet, hogy az elején még nem kell belefektetni, de később érdemes, mert nagy különbséget ad, hogy milyen minőségű dolgokat használsz. vegyél gyurmaradírt, a szénhez az lesz jó.

a lényeg, hogy engedd magad szabadon, de szerintem a jó arányokat meg kell tanulni, abból nem engedhesz. sokan ujjal meg ceruzával mérik le az arányokat, mikor rajzolnak,de én ezt nem javaslom. tanítsd meg a szemedet, hogy lássa az arányokat, lássa jól az irányokat. sok időt kell belefektetni, de tényleg nagyon lehet szeretni.

2016. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

még annyi, hogy ne fotókról rajzolj. 3 dimenziós dolgokat ültess át 2 dimenziósba.

lehet másolni mások rajzait (csak a legnagyobb művészektől másolj), de pl. azért, hogy gazdagítsd az eszköztáradat: lásd, hogy ilyen meg olyan vonalak is léteznek, így meg úgy is lehet használni a ceruzát, szenet, stb.

2016. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél! :-)
2016. jan. 24. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:

HAMMIDO Alapfokú Művészeti Iskola

Cím: Szeged, 6721 Magyarország

Telefon:+36 62 423 880


[link]


majd felvételizz a Tomorkény István Muvészeti Szakkozépbe

2016. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az elsovel ellentétben én ajánlom a ceruzát az arányok leméréséhez és az irányokhoz.

Tomorkényben végeztem, majd az iparmuvészeti egyetemen, végul Párizsban mesterdiplomáztam.

2016. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, én is külföldön mesterdiplomáztam. mondjuk én nem iparművész, hanem képzőművész vagyok. Kevesen tudják a szemüket jól használni. Érdemes fiatal korban elkezdeni. a ceruza az egy mankó. Minek, ha meg tud tanulni járni.
2016. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!