Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit szólnátok ehhez a szerelmi...

Mit szólnátok ehhez a szerelmi steampunk regényhez?

Figyelt kérdés

A villamoson fogalmazódott bennem egy gyors vázlat sztóval még eléggé kiforratlan:


Valahol az 1800-as évek eleji osztrák magyar monarchiában játszódna a történet.

Tippre mondjuk Budapesten de szeretném mindenféle képpen valamelyik történelmi várunkban is folytatni a sztorit.


Szóval valami igazán korabeli magyar nevű főhős lenne a középpontban és egy szintén korabeli,lehetőleg minél arisztokratásabban hangzó nevű lány legyen a kedvese.

A férfi féltaláló.

A birodalmi had és rend ügyi társaságnak dolgozik mint főkonstruktőr.

Feladata óriási ceppelinek,hofitzer ágyúk és lépegetők tervezése.Boldogan élnek kedvesével akit nem sokára el is jegyez.Azomnban az eljegyzést követően egy a saját üzemrészlegén tett gyárlátogatás során a férfi kedvesét egy balesetből leszakadó fogaskerék (vagy egyéb több tonnás berendezés) megöli.

A férfi borzasztó depresszióba és önmarcangolásba esik.Egyszer öngyilkossági kísérletet is megkísérel elkövetni.

Ám támad egy ötlete.Mivel a korban egy divathullám volt lefagyasztani a frissen elhunytakat hogy a temetésen is frissnek tűnjenek,ezért titokban kiolvasztja a holt lányt,és az agyának az összes fennmaradt emlékét egy direkt erre a feladatra kifejlesztett gőzhajtású több száz köbméteres protoszámítógépbe implantálja.


Ezután a lánynak készít egy az eredeti lánnyal tökéletresen megegyező robot testet,csak annyi különbséggel hogy a lány nem hagyhatja el a számítógép hangártermét a fejéből futó kábelek miatt.Mondhatni létezése egy börtön lett egy gyárban.


A mérnök ezt eleinte nem látja be és csak arra összpontosít hogy ismét együtt van kedvesével,de a lány ezt nem bírja és megpróbálja rábeszélni a mérnököt hogy törődjön bele hogy ő meghalt és ne menjen a természet ellen.Illetve hogy ez neki nem új élet hanem egy végtelen börtön.


A sztori itt menne át pszichothrillerbe esetleg horrorba (a kedvemtől függ majd) és a végkifejlet még ismeretlen számomra.


Szerintetek milyen lenne?



2016. jan. 23. 02:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, ígéretes! :-)

Remek steampunk regény lehetne belőle.

Bár nem túl eredeti: Transcendence.


Pár apró megjegyzés:

Azért abban a korban még a steampunk regényekben sem volt szó fagyasztásról. És a fagyasztás sem egyenlő a hibernálással.

A lánynak nem kellene könyörögnie, egyszerűen kihúzná magából az őt "életben" tartó kábelek egyikét.

A "ceppelin" az Zeppelin - és ez is mulatságos, hogy neki kellene kifejleszteni valamit, amit a kifejlesztőjéről neveztek el.

A számítógépnek nincs "hangárterme". Legfeljebb szerverszobája/ terme. Hangára a repülőknek van.


Bár paródia, de az ötleted ebben a formában(!) a paródia paródiájának tűnik:

[link]

:-)

2016. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja,a technikai részleteket és a zsakzsargont mindenképp át kell olvasnom.Már egy fél napja a wikipédia 19. százados cikkejeit bújom hogy legyen táptalajom.Amit leírtam az csak az első fellángolása volt az ichletnek.
2016. jan. 23. 22:16
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ennek direkt utánanéztem hogy volt e akkor már hűtőgép és a wiki ezt írja :"1805 – Az első gőzzel működő hűtőgépet Oliver Evans készíti el."


Egy kis kreatívkodással és felturbózással nem is annyira koridegen a hibernáló berendezés szerintem.

2016. jan. 23. 22:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem láttam a filmet és most elolvastam miről szól.Hát a kürvaélet hogy mindent lenyúlnak előttem!
2016. jan. 23. 22:21
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként csak félreértések elkerülése végett azt írtam hogy "Feladata óriási ceppelinek,hofitzer ágyúk és lépegetők tervezése."


Szóval ő csak tervezi a cuccokat nem feltalálja őket.

2016. jan. 23. 22:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá! :-)
2016. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon élvezném a történetet, de nekem fontos lenne, hogy jól át tudd adni a 19. század hangulatát. Ha ez sikerülne, már van egy olvasód :)
2016. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A nyelvezet lesz a legnagyobb akadály
2016. jan. 24. 13:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Honnan tanuéljak nyelvezetet?Vagy túl erőltetettnek érzek párbeszédeket vagy nem korhűnek.Olvassak történelmi eredeti dokumentumokat?
2016. jan. 25. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az is segít,ha ebben a korban játszódó filmeket nézel.
2016. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!