Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi az az 5-10 színházi előadás...

Mi az az 5-10 színházi előadás (darab, musical, operett stb), amit szerinted mindenkinek egyszer látnia kellene?

Figyelt kérdés
Alapművekre gondolok, amelyeket egyszer mindenkinek érdemes lenne megnéznie Magyarországon.
2016. jan. 25. 18:02
 1/6 anonim válasza:
Amik tényleg legalapabbak: Csárdáskirálynő, Marica grófnő, Rómeó és Júlia (akár musical akár prózai), Mosoly országa (személyes kedvenc, Lehár Ferenctől), természetesen a Mágnás Miska, Mary Poppins és a Mozart!.... Aztán még lehetne sorolni további Kálmán Imre operettjei (A Bajadér stb), Csókos Asszony, Lili bárónő, Menyasszonytánc, A denevér, Viktória, János Vitéz. Musicalek közül: a Szép nyári nap, Rebecca, Muzsika hangja és az Abigél kihagyhatatlan. Külföldi musicalek közül a Matilda és a Hamupipőke (Cinderella) amit érdemes megnézni. Ha még szeretnél ötleteket írj bátran! :)
2016. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem a Hegedűs a háztetőn az örök kedvenc. A Mágnás Miskát is nagyon szeretem.

A Muzsika hangját érdemes megnézni? Jó darab? Miről szól nagyvonalakban?

2016. jan. 28. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
5-10-et nem tudok sorolni, mert még sajnos olyan sokat nem láttam, hogy ezt meg tudjam ítélni, és még nagyon-nagyon sokat szeretnék megnézni, de itt van néhány. Musical: Rómeó és Júlia, Elisabeth, Miss Saigon, de ha már Magyarország, akkor nekem személyes nagy kedvencem az Abigél. Operett: Csárdáskirálynő, talán a legismertebb, de ott van pl. a Mágnás Miska, Marica Grófnő... :) 16/L
2016. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rómeó és Júlia

Isten pénze

Szépség és a szörnyeteg

Én és a kisöcsém

Mágnás Miska

Fame - a hírnév ára

Mozart!

Ördögölő Józsiás

2016. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A muzsika hangját semmiképp ne hagyd ki.

Amit még ajánlok: Macskák, Nyomorultak, Jézus Krisztus Szupersztár, Sakk, Evita, Twist Oliér. Hú, rengeteg van. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2016. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én a Vámpírok bálját sem hagynám ki :)

a Mozart pedig számomra csapnivalóan szörnyű

2018. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!