Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek mennyire vagyok...

Szerintetek mennyire vagyok ''jó'' író?

Figyelt kérdés

Fogalmazás, helyesírás, tagoltság, eredetiség, stb. stb.



Tudom, hogy engem nézel. Érzem a borzongtató pillantásod, ami végigsimítja a bőröm. Én is téged nézlek. A meleg barna szemeid mintha behatolnának ide. Ide, egészen be a szívem mélyéig. De kit látsz? Bárcsak tudnám.

Kit látsz bennem? A nevető, szeleburdi lányt, akinek tettetem magam? Vagy tudod hogy ki vagyok?

Tudod, hogy minden nap a szakadék szélén egyensúlyozok? Tudod, hogy látom, ahogy minden amire vágytam és minden ami van felég? Tudod, hogy a falaim olyan vastagok, hogy én is alig-alig látok ki? Tudod, hogy össze vagyok törve? Tudod, hogy egy porcelánbaba utolsó szilánkjait őrizgetem?

Miért gyorsul a lélegzetem? Miért jössz közelebb? Miért, miért, miért? Miért...akarod betörni a falaim? Miért nem fordulsz meg és hagysz magamra? Az lenne a normális. Ajkaimról egy ijedt nyögés röppen fel és annyira, de annyira kínosnak rzem, hogy az arcom ég és minden tagom a bénultság áldozatává válik.

Pupillád kitágul, én szinte már reszketek az izgalomtól. Legszívesebben elfutnék és eltűnnék a világ legutolsó sarkában. Ahogy nézlek veszem észre a sűrű szempilláid, a kicsi gödröcskéket az arcodon, ahogy szád mosolyba rándul.

Lassan hátrálok, te minduntalan lépkedsz utánam. Ezt nem hagyhatom! Riadó, riadó, riadó! Védekezésre kell használnom a hangom. El kell felejtetnem magam vele! Nem tudhatja meg senki! Nem...nem láthat gyengének. Ez a pillanat egy hiba volt!

Nem megy. Nem hazudhatok neki és magamnak se. A fejem lehanyatlik és könnyek égetik a szemem. Fáj. Annyira, de annyira fáj. Sikítok itt bent, de kint csak az elfojtott zokogásom hallatszik, ahogy te az ölelésedbe vonsz. S minden megszűnik körülöttünk.

A falaim romokban hevernek, de talán...talán nem baj. Talán találtam valakit, aki megért majd. Aki nem nevez szörnyetegnek és nem tart undorítónak. Talán...engem is szeret valaki ezen a helyen. Talán hosszú út lesz. Talán nehéz. De ahogy elmerülök a szemed világában úgy érzem, hogy megéri. Megéri.



2016. febr. 9. 18:00
 1/6 anonim válasza:
100%

Nekem nem tetszik. Nagyon erőltetettnek tűnik az egész, nem érzem az érzést, amit át szeretnél adni. Nem fog meg, szerintem ez nagyon klissés történet.

A tagoltság sem tetszik, de ez nem a te hibád, hiszen egyedül a sorkizártságot hiányolom, amit úgye itt nem lehet megoldani.

Sokszor éreztem furcsának a mondatokat, mintha nem jó helyen lennének a szavak. Pédául a "Sikítok itt bent, de kint csak az elfojtott zokogásom hallatszik, ahogy te az ölelésedbe vonsz." mondatot én úgy fogalmaznám eg, hogy: Belülről sikítok, de kivülről csak elfojtott zokogást hallatok, miközben karjaidba vonsz. De lehet, hogy ezt csak én gondolom így.

A helyesírűs nem szúrt szemet, valószínüleg azért, mert nekem is sok hibám van, ezen kell csiszolnom még mindenképpen.

Az sem tetszett, hogy megszólítottad az illetőt. Olyan volt mintha hozzám beszélnél, miközben biztos vagyok abban. hogy ez a szöveg a lány(gondolom lány) belső érzéseit probálja bemutatni. Jobban beleélném magam, a nem egy te-hez, hanem egy ő-jöz beszélnél. Tudom, hogy engem néz. Érzem borzongató pillantását, stb srb

És még egy megjegyzés, ha már egy te-hez kezdtél el beszélni, akkor miért vált át hirtelen egy ő-re a szöveg közepénél. Ez így nem egységes.

Szerintem ez még nagyon klissés, olyansmi, amivel a tinik probálkoznak. Ilyensmit írtam én is, tapasztalat gyűjtés előtt, s állítólag azóta sokkal jobb lettem.

Szerintem, ne add fel, láttam ennél sokkal borzalmasabbat, ha gyakorolsz, simán lehetsz profi író. Szerintem van tehetséged hozzá.

Utolsó tippként csak a szokásost ajánlom, olvass minél több könyvet, különböző irókkal, ismerkedj stílusokkal, majd alakíts ki egy sajátot, bővítsd a szókincsedet.

Hány éves vagy? Ez esetleg egy novella, regény része vagy csak amolyan szösszenet?

2016. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak egy szösszenet :) 14 vagyok és már most is rengeteget olvasok, köszönöm a kritikát!
2016. febr. 9. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy mi a "jó" nem tudja neked megmondani senki. Mindent el lehet adni, az értéktelen vacak könyveket is van aki megveszi. Mit akarsz írni azt döntsd el, szappanoperát olcsó ponyva scifit? Vagy művészkedni, filozofálni akarsz? Találd meg mit szeretsz, kiket szeretsz olvasni, mibe lehetsz jó, lásd át a könyvpiacot. Olvass sokfélét!
2016. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ez a kis szösszenet remek egy 14 évestől


tetszik a szóhasználatod, a helyesírásod hibátlan


csak így tovább, olvass és gyakorolj sokat!

2016. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az hogy mi a jó az szubjektív.. Borzalmasan megírt könyvek is lehetnek bestsellerek, lásd pl. Éhezők viadala és barátai... Amit te írtál szerintem (szubjektíven) a klasszikus tini írása, tehát irodalmi szinten nem olyan jó. De a többi korodbeli írásához képest viszont jó :)
2016. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom, már kaptál jó néhány választ, de én is leírnám a véleményem. Ezzel a "jó" meg "rossz" könyvel kapcsolatban én is azt tudom mondani, hogy bármi lehet népszerű és bármi lehet porfogó, ez nem ezen múlik Pl az SZJG, nem valami nagy durranás és a stiliasztikai hibák is szúrták a szemem, mégis nagyon ismert könyv, attól még ha a könyved nem talál sok olvasót, nem feltétlen rossz. Nekem a szókincsed tetszik, persze én is azt mondom, hogy olvass sokat. A helyesírásod rendben van, semmi kifogásom ellene, de azt a "te-t" meg "ön-t" tényleg el kéne dönteni :) De ne aggódj, nekem is neggyűlt a bajom az "idővel" sokszor lankáztam a múlt és a jelen között :) Még annyit hozzá tennék, hogy ha akarsz írni, ha jól akarsz írni, ne írj 6 kötetes Bibliát :) még ha egy könysorozat jó, akkor is max csak 2 kötetből áll, 6 kötetet lehetetlen normálisan teleírni ugyan annak a történetnek a fonalával. Amúgy ügyes vagy, hajrá :)
2016. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!