Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van tehetségem a rajzhoz?...

Van tehetségem a rajzhoz? Kezdhetek vele később valamit?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha a képek kicsit rossz minőségűek. A kérdés pedig kifejezetten a technikai oldalra vonatkozik, és nem a rajzok mondanivalójára. Tudom, hogy még nagyon, nagyon sokat kell fejlődnöm, de van bennem egyáltalán potenciál, vagy abszolút reménytelen?


Magamtól rajzoltam:

[link]


Egy szoborról rajzoltam, élőben:

[link]


Fénykép alapján:

[link]


bocsánat, ha kidolgozatlanok a képek, de remélem, hogy ezek alapján is meg tudjátok majd ítélni, hogy érdemes-e ezzel foglalkoznom a későbbiekben, vagy max csak hobbi szinten.


21/f



2016. febr. 13. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jók, de szerintem ezt te is tudod.
2016. febr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ezzel foglalkoznod. Bár a képzőművészeknek elég bizonytalan az egzisztenciájuk. Úgyhogy reálisabb az, ha hobbiból csinálod, vagy esetleg kiegészítő keresetnek, mondjuk portré rajzolással.
2016. febr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Igen, van! Jók a képeid, de nem tudom megmondani, hogy ezzel kellene-e foglalkoznod. Hobbiként mindeképp maradjon meg, mert jó vagy benne és kikapcsol. Esetleg csinálj facebookon egy oldalt, ahova tedd ki a képeket, hátha ismerősök megkérnek, hogy rajzolj róluk portrét. :)
2016. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az út a fontos,nem a cél..,de bárminek lehet értelme..,még akkor is,ha nem oda jutottál,ahova tervezted, valószínű lesz pozitív hozadéka.
2016. febr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Emberi arcot a legnehezebb rajzolni. Nem azért, mert olyan bonyolult, hanem azért, mert az ebmer alapból rengeteg arcot lát, az agy pedig ez alapján a legapróbb eltéréseket, furcsaságokat is felfedezi egy emberi arcon vagy annak rajzolt képén. Tehát olyan arcot rajzolni, amely igazán tetszetős, igen nehéz fealadat.

Ezek alapján szerintem van benned potenciál. Nem vagy az a szuperzseni, de szerintem érdemes a rajzolással foglalkoznod. Jól érzékeled az árnyékokat (2. kép), jó a vonalvezetésed (1. kép), és jól tudod tükrözni az érzelmeket (3. kép), bár ez nem sikerült igazán jól. De mindenképpen érdemes ebbe az irányba haladnod tovább, még ha nem is profiként egyelőre.

2016. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ügyességed kétségtelenül van. Hosszú évek kemény munkája kell ahhoz, hogy valaki így tudjon rajzolni.

De a tehetség ennél több. Zsigeri szenvedély... Arra célzok, hogy ha teljesen beleadod magad és felvállalsz minden problémát és esetleges szenvedést, akkor elég tehetséges vagy. De a világ a tehetséges embereket sem becsüli.

Őszintén javaslom, hogy találj olyan munkát, amivel stabil egszisztenciát tudsz építeni, és magánemberként alkosd meg a magad csodáit.

2016. febr. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó!
2016. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Bár csak én is tudnék így rajzolni ;-;
2016. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Láttam már többször itt gyakorin ezt a Katyperryt, ez azt jelenti, többször is feltetted a kérdést (vagy loptad a képet, ki tudja...). Egyértelmű, hogy előző alkalommal is pozitív válaszokat kaptál, és te magad is jól tudod, hogy tudsz rajzolni, ezek után hülyeség megkérdezni, hogy "Van tehetségem a rajzhoz?".


Igen, van. Nyilván.

2016. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Van pár foglalkozás, ahol hasznosíthatod, pl. formatervező, oktatják egyetemen is Magyarországon
2016. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!