Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Juhász Gyula és Tóth Árpád...

Juhász Gyula és Tóth Árpád versek?

Figyelt kérdés

Egy komolyabb versmondó versenyre készülök, ahová Juhász Gyula és Tóth Árpád verseket lehet vinni, amelyek maximum 4 percesek lehetnek.

Még csak 15 éves vagyok és nem nagyon ismerek túl sok verset a fent említett költőktől, vagy ha mégis, akkor nem biztos, hogy a lélektani hátterét egyből megértem. Olyan verseket keresnék, ami illene egy ilyen helyre, de viszont mégsem túl komoly, mert koromra való tekintettel lehet, hogy furcsán hangzanának a számból, ha például nagy mértékű szerelmi bánatról panaszkodnék, valamint egy nagyon közismertté sem szeretnék, mert nem örülnék neki, ha véletlenül valaki mással ugyan azt a verset mondanám. Egyik osztálytársam az Esti sugárkoszorút ajánlotta Tóth Árpádtól, de azért még szétnéznék. Szerintetek melyik lenne alkalmas számomra? :)



2016. febr. 16. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nem hosszú vers, de számomra egyik legszebb ami eszembe jut Tóth Árpád versei közül.És igazán szépen el lehet mondani.

2016. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy szintén Tóth Árpádtól a Kastély és temető.
2016. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Jaaaj, nekem Tóth Árpád a kedvenc költőm, és a legkedvesebb versem tőle az Esti sugárkoszorú. https://www.youtube.com/watch?v=gyIJsO54xtk
2016. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Tóth Árpád: Elfelejtetted a Napot

Gyönyörű vers és szerintem nem annyira ismert, de nagyon dallamos, könnyen tanulható és ha voltál már szerelmes nagyon fog tetszeni. :)

2016. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. febr. 25. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!