Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színművészetis felvételire...

Színművészetis felvételire milyen verseket vigyek?

Figyelt kérdés
A Színművészetire szeretnék felvételizni, szerintetek milyen versekkel érdemes készülni? 10-et kell vinni, van már pár ötletem de kicsit tanácstalan vagyok. Esetleg monológot is írhattok :) Köszi!!

2015. szept. 8. 15:44
 1/6 anonim válasza:
0%
Háháhá monológ ez a szò háháháhá hhháháháháháhá. Ne írjál húzd le a gatyád.
2015. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magyar tanároddal nem tudnád megbeszélni? vagy valakivel, aki ismer és ismeri az irodalmat is. Kellene kis segítség - aki meghallgat, felkészít.
2015. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De, van pár ember csak gondoltam itt is szétnézek, hátha :)
2015. szept. 8. 19:28
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Színművészetire akarsz menni, de nem tudsz 10 verset kiválasztani magadnak? Oké.


Azért itt van pár:

Babits:Jónás imája

Reményik: Akarom

Radnóti: Hetedik ecloga

Ady: Párisban járt az ősz

Kosztolányi: Akarsz-e játszani?

Petőfi: Élő halott

2015. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és monológ. Én mindenképpen Shakespearetől keresnék valamit, talán Hamlet monológját, de ha lány vagy, akkor is vannak szép Shakespeare monológok pl. a Szentivánéji álomban Helénáé vagy a Hamletben Ofíliáé.
2015. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! egyébként nem arról van szó, hogy ne tudnék 10 verset kiválasztani, a baj inkább az hogy túl sok is van. Mindegy, nem fogok magyarázkodni, azért köszi
2015. szept. 10. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!