Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerettek olvasni? Mi a...

Szerettek olvasni? Mi a kedvenc könyvetek/írótok? És tudtok nekem tiniknek való könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek olvasni. Első könyv amit olvastam David Millertől a leopárd karma volt. 5 könyvvel utána még mindig az volt a kedvencem, aztán jött az szjg.A kedvenc írónőm most Leiner Laura, nagyon sokat olvastam tőle.De szeretek más könyveket is külföldi írókkal. Kb. már olyan 40 könyvet elolvastam, 16 vagyok. Nektek mi a kedvencetek?

2016. márc. 9. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc íróm Terry Pratchett, kedvenceim az ő könyvei. Mostanában nagyon megtetszettek Mark Lawrence regényei.


Kb. 13 lehettem mikor a Harry Potter sorozat megszerettette velem az olvasást, 16 évesen én már a Battle Royalt (18+-os erősen) olvastam majd később Dan Brown: Angyalok és Démonok, Diana Wynne Jones palota sorozata, Anne Rice vámpírkrónikák.


Teljesen más korosztály és ízlés vagyunk az már biztos, de ez nem baj.

2016. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
de aranyos vagy 40 könyv :D hát hajrá. Én szeretem Stephen Kinget (nem sorolom sok könyvét olvastam), Karen Rose-t (ő remek krimiket ír, neki az eddig megjelent könyvei meg vannak), van egy sorozatom Jennifer Ashley-től szerelmes regény, de nem az a csöpögös, Daniel Keyes-től a 2 kötetes igaz történet alapú skizofréniáról szóló könyvem, Darren Shane Város trilógia, Leila Meacham Rózsák, Ördögszekerek, Jennifer Blake 3 kötetes szerelmes regénye a lovagkorból (csöpögősebb), természetesen én is bedőltem a szürke ötven árnyalatának és az ezekhez hasonló könyveknek, aztán van még pár mély tartalmú könyv is a kedvenceim között az Öreg halász és a tenger, valamint a Láthatatlan híd, Szelíd mint a farkasok, vagy Jack London A vadon szava. Szeretem Ady verseit is és Radnóti Miklóst is. Olyat olvass ami megtetszik nem korhoz kötött. A te korodban én már mindenféle könyvet megkaptam, amiket felsoroltam csak a kifejezett kedvencek. 16 körül imádtam a Börtönbe zárt szerelem című két kötetes szerelmes regényt. Nagyon jó hogy még ma is léteznek könyvmolyok, mint én :D én több 100 könyvön túl vagyok már. 23/N
2016. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szerettem a Harry Pottert, igazából mindenféle könyvet elolvasok, ami érdekel, de van olyan könyv is amiből olvasok 2 oldalt, és egyszerűen nem tudok többet mert nem köt le.
2016. márc. 9. 12:11
 4/16 anonim válasza:
Én is nagy könyvmoly vagyok, 16 évesen nekem is Leiner Laura volt a kedvencem :D Most már viszont én is jobban szeretem az ilyen Stephen King meg hasonló könyveket. 19/L
2016. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

"Kb. már olyan 40 könyvet elolvastam, 16 vagyok."

Egyem a pici szívedet! És ezzel még dicsekszel is! :-)


16 évesen már bőven az 1000 elolvasott könyv körül jártam, de eszembe sem jutott volna ezt másoknak "elújságolni".


Kedvenceim egyébként: Boris Vian, Christopher Moore, Wodehouse, Heller, Merle, Vonnegut, Douglas Adams...

2016. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én évi 150 körül vagyok,igazán kedvencem nincs,a legtöbb könyvet amit kiválasztok elolvasásra,azt megszeretem. Nem volt még olyan,amit félbehagytam volna,mert nem tetszett.
2016. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Nekem Stephen King a kedvenc íróm:) (Már említették páran:) De most az jutott eszembe, hogy aki azt írja hogy 200-300 könyvet meg még többet elolvas évente, az hány oldalas könyveket olvas?? Mert nem hinném hogy párezer oldalt 2 nap alatt elolvas valaki...)
2016. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

" Mert nem hinném hogy párezer oldalt 2 nap alatt elolvas valaki"

Azért jellemzően nem pár ezer oldalasak a könyvek.

A katonaságnál pld. a Galaktika könyvekre voltam rákattanva. Jellemzően 200 - 350 oldal között voltak.

Volt olyan nap, amikor kettőt olvastam ki.


Most direkt megnéztem, a legutóbbi Wodehouse ( A leleményes szövetséges) 225 oldal, tegnapelőtt este kezdtem el, és tegnap este értem a végére. De közben olvasok más könyveket is. Van egy., amit a kádba, "királyi trónon" olvasok ( ezek jellemzően novelláskötetetek ), lakáson kívülre pedig e-köny olvasót hordok, amint kb. 1000 könyv van, és mást olvasok utazás közben, mást egy hivatalban várakozásnál, mást ügyeletben amikor nincs semmit teendő.

Így elvileg egy könyvet 4-6 nap alatt olvasok ki, de valóságban 4-6 nap alatt olvasok ki 3-4 könyvet.


gyerekkoromban, amikor nem volt internet, TV. adás is csak másfél ( a kettes ugyanis csak késő délután kezdett sugározni), hétfőn egyáltalán nem volt adás, Akkor heti hat könyvet hoztam - vittem a könyvtárból/ba. ( Annyi volt az egyszerre kölcsönözhető könyvek száma)De azokon kívül volt rengeteg saját könyvem is, és a haverok közt is kézről - kézre járt egy egy izgalmasabb könyv.

2016. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hatos vagyok,én is olyan 200-250 oldal körül simán elolvasok egy nap,ha több időm van vagy izgibb,akkor megvan a 300 is,a hosszabb könyvek is max 600 oldal körül vannak (általában vörös pöttyösökből olvasok),szóval nem kell sok idő egy könyvhöz
2016. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Rengeteget olvasok, öszintén nem is tudom pontosan hány könyvet és mangát olvastam.Amikor kisebb voltam imádtam a Gerald Durrel könyveket, ezekkel kezdtem és olvastam Darren shantöl is. Persze én is olvastam Harry pottert, de annyira nem jött be.

Kedvenceim (nem sorrendben): joe hill: Szarvak, miura kentaro: berserk, william golding: a legyek ura, sakamoto shinichi: innocent, w shakespeare: hamlet, Imádom akutagawa ryunosuke novelláit, hayashida q: dorohedoro, Takehiko inoue: Vagabond Douglas adams: galaxis utikalauz stopposoknak könyvsorozata stb.

2016. márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!