Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ilyen vízfestéshez való...

Ilyen vízfestéshez való ecsetet és hasonló festékeket lehet kapni Magyarországon is?

Figyelt kérdés

Ilyen típusú ecsetet keresek, aminek a szárában van a víz:

[link]


És valami hasonló vízfestéket, ami nem túl drága, amolyan kezdő szett:

[link]

(nem feltétlen az utazó szetten van a hangsúly, hanem a cserélhető pici festékgombokon, meg a keverőpalettán)



2016. márc. 30. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen ecsetet csak online áruházban láttam, nekem van de én kaptam, az enyém Németországból jött. Amúgy nagyon király dolog!:)

Festéknek meg én azt ajánlom hogy művészellátóban vegyél szilkés van gogh festékeket külön. Én a 3 alapszínnel kezdtem, aztán bővítettem idővel a készletet, de csak 3al is jól lehet festeni. Ezeket beleragasztottam (ragasztószalaggal) egy régi cukorka fémdobozába és így mindenhová magammal tudom vinni és viszem is. A keverőpalettát úgy oldottam meg, hogy a doboz belső fedelének belsejét végigragasztottam papír ragasztószalaggal. Ha újat akarsz csak kiszeded és ragasztasz újat, de nekem már vagy 1 éve ugyanaz van benne, nem zavaró:)

2016. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*-belső, csak simán a fedelének a belső részére.
2016. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és a tanácsokat! :)


Esetleg az oldal linkjét elkérhetném ahol az ecsetet rendelted? Nem tudom a rendes nevét és így elég nehéz volt rákeresni :/ Láttam hogy nem vészes az ára, de én csak olyanokat találtam amik amerikból/japánból jönnek és ott dupla az ár a postaköltség miatt.

2016. márc. 31. 00:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Nagymező utcai művészellátót (Budapest), vagy vannak online magyar művészellátók is. Itthon is kapni, én anno Egerben vettem ilyen ecsetet. Ha kezdő vízfestéket akarsz, akkor a Koh-i-Noor kerek alakú festékét ajánlom. [link]

Én évekig használtam, mielőtt beruháztam volna egy aquarell készletre. Amúgy azt is érdemes, a jó minőségű évekig is kitart. Cserélhető festékgombos még a Pelikán festék, de az guache, tehát fedőfesték, hiába teszik a boltban a vízfestéket közé. Aminek még külön vannak a festéktégelyei, az az aquarell készlet. St. Petersburg, Daler&Rowney vagy a Pannon-Color.

2016. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!