Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged nem zavar, hogy nézzük...

Téged nem zavar, hogy nézzük a fényűzést, luxust, bemutató amerikai filmeket, de például itt Magyarországon hasonló körülményeket soha nem tudunk magunknak megteremteni?

Figyelt kérdés

Rengeteg amerikai filmet nézünk mi magyar emberek.

Ezekben a filmekben pl.: a kisgyerekeknek luxus medencés szülinapi bulijuk van, luxus esküvők vannak, gyönyörű tiszta vonatokon utaznak a filmbéli szereplők, mindent a luxus a fényűzés leng be. Kínai diszkontos ruhák kilőve az embereken, itt mindenki a legjobb minőségű ruhában feszít. Mindenkinek óriási gyönyörű nagy fehér háza van, hatalmas kerttel, és olyan természetes, hogy van kerti medence, mint ahogy Magyarországon minden háznál van postaláda. Több autója van egy családnak, dupla garázsa stb.. Téged nem zavar, hogy amióta az eszedet tudod, gyerekkorod óta, (pl.: Reszkessetek betörők) nézed ezt az amerikai fényűzést a filmekből, de a te országodban még mindig nincsenek hasonló viszonyok se? Persze vannak hipermárketeink, plázáink, de nincsen például elég munkahely, nem tehetjük meg, hogy medencét építsünk a kertbe stb...



2013. nov. 19. 19:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak kicsit zavaró, de kell hogy lássuk, hogy van ilyen is. Ennyi erővel, most elcsépelten fog hangzani, de Afrika egyes részeit is mondhatnánk, hogy ott meg milyen szegények vannak, és hozzájuk képest nekünk milyen jó. inden csak nézőpont kérdése.

Nem hiába ilyen gazdagokról szóló filmeket gyártanak, ahol mindenki tipp-topp. Ha mondjuk pl a született feleségeket egy csórónegyedben forgatták volna, egyáltalán nem lenne népszerű. Az emberek kíváncsiak arra, ami nincs nekik, hogy hogy is lehetne másként élni. És ez ösztönzőerőnek szerintem jó.

2013. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Elárulok egy titkot, itthon is vannak kőgazdag emberek és amcsiéknál is vannak csórók. Ennyire ne legyél azért beszűkülve.
2013. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Jobb, ha tudod hogy az amerikaiak nagy többsége életében nem látott semmiféle luxust, söt sok van, akinek a magyarországi "szegénység" számítana annak. (A kinai diszkontos ruha kategóriákkal jobb, mint amije van.)
2013. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem azért, de te csak 20 éves családi vígjátékokat nézel? Tele van az USA olyan lepusztult helyekkel, mint a Balkán legocsmányabb helyei. Persze nyilván nem ezek vannak többségben, de az USA-ban is rengeteg szegény negyed van, a régen fényűző Detroit pl egy óriási Kőbánya-nyolcker keverék.
2013. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
De, elég zavaró, hogy a legtöbb filmben ez látható, de vannak ám olyan filmek is, amiben a csöveseket, csórókat, drogosokat, lecsúszottakat mutatják. Azt sem jobb nézni :s
2013. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudom választani a filmet a valóságtól. Egyébként nem minden filmben mutatnak be luxuséletet.
2013. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megismerni a valóságot, mert nagyon torz képed van róla. Az orrod előtt az internet, legalább ennek segítségével bővítsd a látóköröd, hosszútávon hasznát fogod venni.

Igen van ott elképesztő gazdagság, de létezik a szegénység is.

[link]

[link]

[link]

[link]

stb.

Mi amúgy bőven a Föld lakosságának a szerencsésebb részéhez tartozunk, több milliárd ember örülne hasonló életkörülménynek.

2013. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pont nem ilyen filmeket nézek, szóval nem nem azavr. Egyedül Tony Montana villája zavar, mert egy olyan ku***ra kéne :)
2013. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
De még ha a filmek világánál maradunk, akkor is megláthatjuk az érem másik oldalát is, csak kicsit oda kell figyelni. Például az amúgy vidám hangvételű Nevem Earl sorozat szereplői, ha jobban megnézzük, egyik napról a másikra tengődő csórók. Vagy a Szégyentelenek, az sem a fürdőmedencék világáról szól. Meg persze vannak az ottani szegénységről komoly alkotások is, csak hát nem sok, nem népszerű téma, nem nagyon lehet milliárdokat kaszálni vele.
2013. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A filmekben nem az van mint a valóság? Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nincs benne az összes valóság, de egy része benne van. Ha megnézzük a magyar filmeket és sorozatokat, nekem eléggé olyannak tűnik mint a magyarok a valódi életben, furkálódás, kibeszélés, a másik háta mögött, irigykedés. Ha ebből indulunk ki akkor az amerikai sorozatokban és filmekben mutatott élet is biztosan nagyon hasonló az eredetihez.
2013. nov. 20. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!