Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most őszintén van esély? És...

Most őszintén van esély? És ha igen, mennyi? (Filmes karrier).

Figyelt kérdés
Nos,az a helyzet,hogy Amerikában szeretnék egy karriert befutni. A két fő téma ami érdekel,az a színészet és rendezés,de ha ez nem sikerülne akkor BÁRMI aminek köze van a filmkészítéshez,érdekelne. Viszont én nem szeretnék iskolát végezni,mivel nagyon nehéz bekerülni,nehéz bent maradni és könnyű kirúgatni magad,szerintem a tehetséget amúgy se ott kapja az ember,ráadásul a legnagyobb rendezők nem is jártak filmes iskolába. Tudom,ez most nagyon egoista,én közel sem vagyok olyanok mint ők,de az érzékem szerintem meg van hozzá. amire leginkább gondoltam,hogy ha nem sikerül a színészi meghallgatás(haha,statiszta szerepekért is több száz méteres sorok állnak),akkor mondjuk egy amatőr filmet készítenék és azzal futnék be,amit bemutatnak valahol(Vin Diesel is valahogy így futott be). Mindezt természetesen már Amerikában,és onnantól lesz ami lesz. Vannak még forgatókönyv írói pályázatok,ott is sikerülhetne bejutnom a filmes világba. Ezekre mennyi esély van? Előre is szólok,hogy lehurrogás nem kell,ha valaki kritizálni akar nyugodtan,de az kulturáltan tegye,köszönöm !

2016. ápr. 13. 05:00
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Remélhetöleg nem vagy több, mint 10 éves! Különben igen nagy bajok vannak veled, ha ilyen egyáltalán eszedbe jut!


Erre SEMMI esély sincs, tanulatlan, nem hozzáértö ember van elég Amerikában, nem rád várnak!

2016. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van olyan általad készített akármi, ami megmutatja a tehetséged? Mi az erősséged?
2016. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem már nem olyan világban élünk,ha nem olyan körökben mozogsz és nincs hozzá elég zsetonod,nem sok esélyed van.a régi ,lehetőségek hazája az usa már nem az,habár még most is más ott az életszínvonal.
2016. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy sorra teszed fel az ilyen kérdéseket, még nem lehet Amerikában dolgozni zöldkártya nélkül, és nem, nem rád várnak ott...
2016. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Annyi bizonyos,hogy itt Amerikában kevés korlátozás van ahhoz,hogy valakinek a tehetsége kiteljesedhessen.(A zöldkártya,egy leküzdhető akadály,mondjuk akármilyen házasság útján.)

Egy film készítéséhez,egy olcsó camcorderen kívül jó meglátás,és láttatás képessége szükséges,melynek alapfeltétele a világ dolgai ismerete, tanulás útján.(Nem feltétlen iskolákban.)Meg kell látni a világ fontos dolgait,s azt,hogy a célközönség mire kíváncsi,s azt milyen módon mutathatod meg hatékonyan.

Egy film,bemutatja készítőjét akkor is,ha az nem látszik a filmben.Így annak,egy érdeklődésre érdemes személyiségnek kell lennie.Egy filmkészítőnek ezért egy nyitott,színes személyiséggé kell válnia.

Ismerd meg önmagad,majd tanúld meglátni a világot magadkörül,s egyre nagyobb körben!Tanulj meg érdekesen,értékesen megnyilatkozni!Tanulj nyelveket,hogy megnyílhasson előtted a világ temérdek külonböző nyelvét létrehozó kultúra!Ismerd meg a világ különböző kultúrái tudattalanját!

2016. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az amatőr filmkészítés szerintem jó ötlet, és ha sikerül valami színvonalasabb fesztiválra elvinned és érdeklődést kelteni vele, akár be is juthatsz Hollywoodba. A Saul fia rendzőjét Cannes után szerződtette le az egyik legnagyobb ügynökség, szóval nem reménytelen az ügy, de nagyon jó fimet kell csinálnod hozzá.
2016. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!