Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Filmes karrier. Hogyan?

Filmes karrier. Hogyan?

Figyelt kérdés

Nagy álmom,hogy a filmszakmában dolgozhassak Hollywoodban színész/rendezőként,de akár ezek egyikével vagy a forgatókönyvírással is meg tudnék barátkozni. A lényeg,hogy alkothassak a filmművészeten belül,egyszerűen lenyűgöz a filmezés világa. Tudom,hogy ez nem így működik,hogy nagyon nehéz érvényesülni ebben a világban és hogy sokaknak nem sikerül,de én ezt akarom csinálni. Vágyok rá,hogy híres színészekkel dolgozhassak,hogy híres és pénzes legyek,de ezek mellékesek,én ALKOTNI szeretnék. Sok ötletem is van,amit meg lehetne valósítani,csak azt nem tudom,hogy törjek be a filmes világba. Szóval az ötletek:

1.Saját magam csinálnék egy filmet,én fizetném a költségvetést,megkérném a barátaimat,hogy szerepeljenek,csinálnék hozzá zenét stb és elküldeném egy fesztiválra.

2.írnék egy forgatókönyvet és elküldeném pár stúdiónak,hátha látnak benne ötletet( Matt Damon és Ben Affleck is így futott be a Good Will Huntinggal).

3. Színészként elmennék néhány meghallgatásra,de ez a leg esélytelenebb. Elvileg jól nézek ki( nem vagyok magamtól elszállva,de már férfiak is mondták,hogy jóképű vagyok,úgy hogy valóban megütök egy szintet).

Mindemellett mást tanulok,hogy legyen B terv is de alapvetően ezt akarom csinálni,a filmes iskola nagyon drága,nehéz bekerülni és bent maradni és ráadásul szerintem ez csak időpazarlás,rengeteg híres rendező sosem járt( én hozzájuk persze nem igazán érek fel,de ha nekik sikerült...). Nos,hogyan lehet a filmes világba bekerülni?



2016. márc. 12. 20:12
 1/4 A kérdező kommentje:
A színészethez csak annyit,hogy tudom a külső nem elég,de elvileg fontos,színészet terén is elméletileg jó vagyok,bár szerintem kevés,remélem a leírást senki nem veszi önfényezésnek.
2016. márc. 12. 20:16
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbben, akik filmkészítőként dolgoznak (nem színészként), filmművészeti egyetemen végeztek legalább egy szakot, oda pedig több bölcsész szak elvégzésének segítségével kerültek.

Mindezek után és a helyedben New York-ba mennék egy forgatókönyvíró tanfolyamra. Sok az olyan ösztöndíj efféle tanfolyamokra világszerte, amikre a filmes szakszervezetben tudsz pályázni. Szerintem az idei ösztöndíjlehetőségek már meg vannak hirdetve.

2016. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És ma még egy másik helyen is alakulóban van filmes műhely a filmművészeti egyetemen kívül: a kommunikációs főiskolán.

A szakszervezet pedig itt van:

[link]

2016. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdd azzal, hogy perfekt angol tudást szerzel meg régebbi filmeket nézel, a kezdetektől.

Utána jöhet a többi meg közben is, tehát az amatőr filmek készítése.

2016. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!