Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Léda elkapta Adytól a szifiliszt?

Léda elkapta Adytól a szifiliszt?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam rajta, hogy ha Ady egy táncosnőtől elkapta a szifiliszt, és később viszonya volt Lédával, akkor Léda is elkaphatta tőle? Majd később Csinszka is? Ők tovább adhatták? Ti mit gondoltok?

2016. ápr. 13. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
nem hiszem. azért csak nem szexelt mindegyikkel. abban az időben erkölcsösebbek voltak a férfiak is.
2016. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem, mert nyilván fény derült a betegségére és nem volt onnantól aktus.
2016. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy valószínűleg sem Léda, sem Csinszka nem kapta el a szifiliszt, hogy ez hogy lehet, nem tudom. Léda viszont a kapcsolatuk ideje alatt teherbe esett, minden bizonnyal Adytól, mivel a férje meleg volt, de a baba halva született, amit szinte biztos, hogy a szifilisz okozott. Nem vagyok a téma szakértője, nem tudom, lehetett-e úgy beteg a baba, hogy az anyja közben nem, vagy hogy van-e olyan, hogy a szifilisznek csak hordozója valaki, de nem jön ki rajta, mint ahogy azt sem tudom, Lédának volt-e Ady után viszonya mással. Csinszka azt hiszem, férjhez is ment később, de nincs arról szó, hogy bárki beteg lett volna utána.
2016. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hogy ki volt meleg? jézus ... csak nem akkor is ??
2016. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Diósi Ödön, Léda férje valószínűleg meleg volt, a házasságuk csak a családi vállalkozásaik gazdasági érdekekeit szolgálta, közös megegyezésük volt hogy más emberekkel lesznek kapcsolataik, Adél nem a háta mögött csalta a férjét. És de igen akármennyire hihetetlen a nagy magyar írók jó része "érdekes" életet , nem volt akkor se mindenki angyalka. Szerintem nem kapták el, mert mindketten tovább éltek és ha Adyt tudták diagnosztizálni valószínűleg őket is tudták volna. Ettől függetlenül gondolom a szexuális élettől nem tartózkodtak teljes mértékben. De erre nincs biztos válasz, szóval nem lehet tudni.
2016. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
hát de nem mondod komolyan. esküszöm többet nem olvasok magyar irodalmat semmit, hát hihetetlen h sorra kiderülnek ilyen erkölcstelenségek ...
2016. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem von le semennyit a művészetükből, szóval nyugodtan olvasd őket. És ezek nem voltak titokban tartva akkoriban se, szóval nem most derül rájuk fény. Mindennaposak voltak az "erkölcstelen" és helytelen dolgok azokban az időkben is, csak hajlamosak vagyunk idealizálni, mert nem tudunk mindenről, csak ha utána járunk, nem jön szembe velünk nap mint nap mint a mai világ problémái.
2016. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
hát nemtom, azért érted, eleve ha meleg volt, ott vmi zűr volt agyilag. jó tudom, akkor még nem volt fejlett pszichológia stb, mindenesetre az agybajt jól jelzi, és ez épp elég, hogy bizony másképp értékeljük a munkásságukat is.
2016. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előttem szóló, hadd hívjam fel a figyelmed, hogy nem Ady volt meleg, hanem a szeretőjének a férje. Másrészt pedig nem tudom, hány éves vagy, elvégezted-e már a középiskolát, és ha igen, mennyire emlékszel az irodalomórákra, de a legtöbb művész, akár magyar volt, akár külföldi, nem volt lelkileg teljesen rendben.
2016. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek veled egyet, mert ez két külön dolog. Sőt elmebetegen is lehet kitűnő dolgokat alkotni. Például Van Gogh élete vége felé nem volt éppen épnek nevezhető, mégis ekkor alkotta a legismertebb képeit. Ez nem von le senki munkásságából. A melegség meg végképp messze van az elmebetegségtől. És Ady nem is volt az, Léda férjéről vannak ilyen teóriák.
2016. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!