Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy írjam le valakinek a...

Hogy írjam le valakinek a velem szemben elkövetett hibáját úgy, hogy ne vádoljam, és ne hárítsam rá a felelőséget, de tanító jelleggel megfogalmazzam, a rossz nevelés következményeit?

Figyelt kérdés
Pl.: apám mindig pénzt adott, szeret helyett ...ezért én később hasonló módon pénzzel vettem meg a barátaimat.

2016. ápr. 15. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

'a szocializáció alatt kialakult egy hibám, amin még nem tudtam túllépni, amit nem tudtam korrigálni' -ilyesmi

(nem nevezném meg a személyt - lehet az szülő, családtag, de bőven nevelő, tanító és tanár is)

És javaslom, ha már így látod ezt a beléd nevelt hibát, próbáld meg legyőzni. Ez egy feladat, amit kaptál az élettől. Általánosságban írtál, a válaszom is csak általánosságban szól.

2016. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont a példa, amit írtál, csak rád igaz.


Épp nemrég beszélgettünk baráti körben arról, hogy ki vajon miért akarja plnzzel megvenni a barátait, vagy pénzzel barátokat szerezni.


És arra jutottunk, hogy ez inkább egy kortünet, nincs a családnak, nevelésnek köze hozzá.


Azt sem igazán értem, hogy mi célja lehetne "tanító jelleggel" ráolvasni az apádra, hogy rosszul nevelt? Vagy esetleg van egy sokkal kisebb testvér, hogy ne csinálja vele? Szerintem nem számít, komolyan.

2016. ápr. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, de akkor ezt hogy lehet megfogalmazni?
2016. ápr. 17. 08:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak beszélgethetsz vele -is- ilyen dolgokról. Hogy te nem is tudod miért, de mintha pénzzel próbálod mintegy megvenni a barátaidat. Hogy ez hogy van, hogy volt akár az apáddal, akár másokkal. Nagyon érdekes téma ez mindenkinek, mert nem vagy egyedül. Van, aki nem pénzzel, hanem kisebb-nagyobb szívességekkel szerez barátokat. Van, aki megalkuvással, hogy megdenben egyetért, az véleménye, elvei ellenére. Van, aki hízeleg, mindenki máshogy próbálkozik.


Nem lehet az ilyen dolgot egyszerre letudni, csak egy "beszélgetéssel", ripsz-ropsz.

2016. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!