Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzfilmkészítés kérdés?

Rajzfilmkészítés kérdés?

Figyelt kérdés

Vannak közületek animátorok?

Ha igen, mikor kezdtétek és miket csináltok?

Van olyan, aki nem animátor de csinálgat magának rajzfilmet?

Ez tényleg olyan dolog, amibe 3-4-5-x év alatt egyre jobban bele lehet tanulni, és nagyon jó szinten elsajátítani?

Milyen technikákat használtok?



2016. ápr. 26. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én annak mondanám magam, bár időhiányában sajnos egyelőre elég amatőr szinten űzöm annak ellenére, hogy 2014-ben kezdtem. Nem ez a szakmám, még csak tanulok (egyetemre készülök animáció szakra), de remélem, hogy később hivatalosan is annak nevezhetem majd magam.


2D-s számítógépes animációkat csinálok és frame-by-frame technikát használok, de gyakorlásnak jelenleg dolgozok két nagyon amatőr stop-motion animón (egy tárgyanimáción és egy pixilláción) is - bár tudom, utóbbi nem vehető bele a rajzfilm kategóriába.


A beletanulással kapcsolatos kérdésedről szólva, igen, ez egy lassú folyamat, rengeteg a kudarc és az olyan pillanatok, amikor azt mondod magadnak, hogy "elég, nekem ez soha se fog menni", és ezeknél a pontoknál dől el, hogy tényleg fontos-e számodra ez a szakma. Bár ez attól is függ, hogy mennyire fejlett az alap rajzi tudásod. Nyilván egy jó rajzosnak kevesebb gondot okoz megtanulni, míg az olyan kis szerencsétlenek, mint én, minden képkockával megküzdenek. Az biztos, hogy az animáció is, akárcsak más művészeti ágak egy életen át tartó tanulás, úgyhogy mindig van hová fejlődni. :)

2016. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Az előző válaszadónak jó volt olvasni a lelkesedését! Illetve ő már sok mindent leírt amire én is gondoltam.

Igazából én sem vagyok vagyok animátornak nevezhető, még csak tanulgatom a szakmát, kicsit bizonytalanul, de kitartóan.

Huh, mikor is kezdtem, valamikor 11-12 évesen egy füzet sarkában, ha emlékeim nem csalnak.:D Nem mondom, hogy bele tudtam 3-4-5 év alatt tanulni tökéletesen, hiszen nem is volt ez eleinte rendszeres elfoglaltságom, de azért a magam tempójában haladok valamerre.Elsősorban én is frame-by-frame dolgokat csinálok, digitálisan rajzolva.

Aztán reménykedek, hogy mondjuk a nyár folyamán elsajátítom a vektoros és a 3D animáció csínját-bínját, de az még a jövő zenéje.:D

Az animáció egyébként egy türelemjáték több szempontból is, erre volt szerencsém rájönni amióta tanulom. Nehéz néha megülni egy-egy jelenet alatt, hogy végigrajzold vagy épp -stop-motion esetén- végigmozgasd, előfordulhat hogy fél órán át keresel egy apró hibát a mozgásban, ráadásul mire megtalálod már mindent átrajzolgattál ezzel újabb hibákat kreálva.. gyakorlás folyamán egy alap mozgást (tegyük fel járás, fejfordítás, stb) újra, újra, újra és újra kell próbálnod ahhoz, hogy fejlődj benne és jól sikerüljön. Az egész hihetetlen időigényes és agylefárasztó dolog, persze ha tényleg elhivatott vagy és képes lennél akár éjjel-nappalokat arra szánni, hogy ezzel foglalkozhass, akkor a végeredményért abszolút megéri.:)

2016. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!