Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Animációkészítés?

Animációkészítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék amatőr rajzfilmeket készíteni, pár perceseket, de fogalmam sincs, hogyan kéne hozzákezdenem. Valaki esetleg tudna ajánlani egy könnyen kezelhető programot? Mik a tapasztalataitok?

Mindenre kíváncsi vagyok!

Olvasgattam kicsit és látom, hogy érdemes lenne beszereznem egy digitális rajztáblát is. Szerintetek? Milyen rajztáblát javasoltok? Megéri egy komolyabb, drágább táblával indítani?

Abszolút nulláról indulok, szóval bármilyen jellegű segítséget nagyon szívesen fogadok. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. aug. 30. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes táblát venni, de semmiképpen sem komolyabbat(elsősroban azért, mert a profi cuccok 300 felett kezdődnek, ha épp elcsípsz egy leárazást). Pl egy wacom bamboo teljesen jó kezdésnek, a leírás alapján kicsinek tűnhet, de teljesen meg lehet szokni, nem lesz zavaró(akkor az lenne, ha előtte nagyobb táblát használtál volna), és megúszod 30k körül(~két éve ennyiért vettem, azóta lehet, hogy változtak az árak).


Programban nem tudok segíteni, sosem foglalkoztam 2d animációval.

2015. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rajztáblából csak Wacom. Olcsóbb a Genius, Trust, meg ki tudja még mi, de szinte használhatatlanok és nincs gyártói támogatás.
2015. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Azért a wacom sem hozza azt a szintet, amit meglátásom szerint kellene - osx alatt nem tudom mi a helyzet, a windowsos drivereik botrányosak, ha már a support azt mondja, hogy húzd ki a táblát, töröld le a drivert, rakd vissza, restartolj, és utána jó lesz.. hát, ott vannak gondok. Teszem hozzá ez egy olyan problémára vonatkozik, ami akár napjában többször előjön, látszólag teljesen véletlenszerűen.
2015. aug. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..


Rajztábla: Wacom (legalábbis nekem Linux Mintben sosem volt vele problémám).

2015. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a rengeteg segítséget! :) Próbáltam kicsit én is utánakeresni, de sokat könnyítettetek a dolgomon. Még egyszer köszönöm!
2015. szept. 2. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is Wacom Bamboo-t használok, csak ajánlani tudom. Programnak pedig a TV Paintet. Könnyen beszerezhető, alig foglal helyet, és rendkívüli felhasználóbarát. Rajzolásra és animálásra is kiváló. Letöltő linkem van hozzá, de ha ezt a programot választanád, akkor inkább privátban linkelném.
2015. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!