Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rossz tulajdonságom az, hogy...

Rossz tulajdonságom az, hogy a Budapesti Operettszínházon kívül nem vagyok hajlandó ellátogatni másik színházba?

Figyelt kérdés

Évente, ha tehetem, akár négyszer is elmegyek a Budapesti Operettszínházba. Akkor sem akármit nézek meg, engem ilyen Mágnás Miska meg Chicagói Hercegnő szarságok nem vonzanak. Eddig kétszer láttam a Rómeó és Júlia musicalt, egyszer a Ghostot és egyszer az Elisabethet. Ezek azok, melyeknek van némi neve és értelme. Mit nézzek meg egy ilyen, mit tudom én, például Virágot Algernonnak című semmin, ami ráadásul a Raktárszínháznak nevezett egérlyukban van? Se füle se farka ezeknek a ,,színdaraboknak". Mondjuk nem is nevezhetőek ezek annak.

Képtelen vagyok nyitni más színházak és más színdarabok felé. Ezen a héten például A Szépség és a Szörnyeteg c. musicalre megyek. Utána megyek a Fame-re. Baj az, hogy csak az Operettszínházba vagyok hajlandó járni?


Bunkó válaszok nem érdekelnek, a többiekét pedig előre is köszönöm!



2016. máj. 2. 16:22
1 2
 1/18 anonim válasza:

Menj el az Orkeny szinhazba! :) Nemreg lattam ott a Hamletet, es egyszeruen oda es vissza vagyok tole, fantasztikus volt :)

De ha a zenes darabok jobban vonzanak, a Vigben is szinvonalas es szorakoztato darabok vannak ;)

2016. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A viragot algernonnak az egyik legnagyobb irodalmi elmenyem volt.Szivesen megneznem szinhazban is. A film is nagyon tetszett. Ne itelj ismeretlenul.
2016. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2 folytatas. Legy nyitott, a vilag rengeteg elmenyt nyujthat meg neked, amit ismeret hianyaban elutasitol.
2016. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nos, lehet, hogy nektek van igazatok és tényleg nem kellene ennyire negatívan állnom az ismeretlen elé. Elképzelhető, hogyha kivégeztem azokat a musicaleket, amiket most szeretnék megnézni, bele-bele kóstolok az ismeretlen előadásokba és színházak repertoárjába. Meggyőztetek...
2016. máj. 2. 16:59
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Az nem baj, ha bevallod, hogy téged csak az érdekel. Az már baj, hogy másra rámondod, hogy se füle, se farka meg gagyi meg mi néznivaló van benne. Tudod, nem a te ízlésed az univerzálisan elfogadott és jó ízlés. A színházi előadást nem láttam még az Algernonból, de a könyv, aminek az alapján készült, sztem az egyik legjobb szépirodalmi alkotás, ami valaha készült. Lehet, egy-két dolog benne az átlagembernek elég elvont, de azt mondani rá, hogy nincs értelme... hát eléggé csőlátásra vall. Nem attól lesz színdarab egy színdarab, hogy kosztümök vannak benne meg szerelmes duettek. Sőt az Algernon még nem is egy nagyon elvetemült dolog, mert lekerekített, rendes története van.


A másik, ami baj, ha vki óóóóriási színházfanatikusnak mondja magát ilyen paraméterekkel, illetve tényleg színházmániásként nekem ez böki a csőröm. Akkor szeret egy ember színházba járni, ha nyitott többre. Ha csak egyre, akkor "Szeretek az XY színházba járni" meg "Szeretem az XY színházat nézni".

2016. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem.
2016. máj. 3. 16:26
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

szerintem is vegyel vissza egy kicsit, mert ezzel a stilussal csak lejaratod magad


semmi gond azzal, ha xy szereted, de ha fennhangon fikazol minden mast, raadasul ugy, hogy NEM IS ISMERED, arrol uvolt az ertelmi szegenyseg!


Fiatal vagy, nem? En tizenhuszas eveimben voltam igy bizonyos zenekkel, mint most te a szindarabokkal. Erdekes, berletem volt a Madachba meg a Nemzetibe, de zenet illetoen mindenkit hitegettem, hogy csak a klasszikus a jo es a heavy metal meg a tobbi az fos...aztan felnottem, megjott az eszem, kinyilt a szemem (es a fulem) es egy sokkal erdekesebb/uj vilagot fedeztem fel. Probald meg, lehet hogy te is kellemesen fogsz csalodni!

2016. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Oké, majd a következő életemben. Addigra hátha nem ilyen sz*rokat mutatnak be az Operettszínházban. Ezek a művek nem oda valók... Rómeó és Júlia, Rómeó és Júlia és ezerszer is CSAK a Rómeó és Júlia!!!
2016. máj. 4. 17:18
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Az más, ha megszoktad az Operettszínházat, és amit ott adnak... de attól még nem szar. De úgy látszik, hiába magyarázzuk neked a dolgot... mondd azt, hogy téged csak a musicalek érdekelnek, azt nézed, de ne minősíts már olyasmit, amit nem is ismersz és tojsz rá, hogy megismerd...
2016. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Csak úgy szólok, hogy se a Mágnás Miska és a Chicagói Hercegnő SEM szar... Főleg nem a Virágot Algernonnak! Szuper hogy tetszik a Rómeó és Júlia, de ne haragudj, szánalmas hogy így leszarozod azokat amiről gőzöd sincs, nem is láttad még. Attól még, hogy téged nem érdekel, attól még abszolút nem szar. Honnan tudjuk hogy mit kéne csinálnod, ha utána lehurrogod azt amit mondunk? Szerintem belül kéne ezen változtatni... Bocsánat, hogy ilyen durva voltam, csak kiakasztanak az ilyenek... Lehet lepontozni...
2016. máj. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!