Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyenek a rajzaim?

Szerintetek milyenek a rajzaim?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem tudom, hogy jó-e a kategória.


A képek:


[link]


[link]


[link]


Válaszokat előre is köszi:)



2016. máj. 5. 18:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 14 éves fiú vagyok:)
2016. máj. 5. 18:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 éves vagyok, és így rajzolok

[link]


Te viszont tehetséges vagy. Gyakorolj sokat, mert van hozzá érzéked. Gratulálok.

2016. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók!

Abba ne hagyd a tanulást,mindenképp, jelentkezz valamilyen művészeti suliba!

Gratulálok!

2016. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jók!
2016. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
69%
Jaj, nagyon ügyes vagy! :DD
2016. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Az első kettő átlagos, a harmadik kifejezetten pocsék.

Őszinte leszek: ilyen szinten (szinte) bárki meg tud tanulni rajzolni egy kis gyakorlással. 14 éves koromban én is grafikus akartam lenni. Nem szerénykedek: ennél jobban rajzoltam. Sőt, nem egy ismerősöm jobban rajzolt.

Aztán rajzoltam és rajzoltam - majd 18 éves koromban eljutottam arra szintre, hogy felismertem, soha sem lesz belőlem igazi grafikus-művész. Mert az élethű(?) ábrázolás, és a művészet nem ugyanaz. Akkor hagytam abba.

Az, hogy egy képet le tudsz másolni egy lapra még nem rajzolás. Rajzolásról ( művészetről) majd akkor beszélhetünk, ha lesz egyéni stílusod, a rajzaid által kifejezett mondanivalód. Ennyiből nem lehet megállapítani hogy tehetséges vagy-e.


Egy példa, ami megvilágítja, hogy mire is gondolok:


Ha leírod a következő mondatot, az nem művészet, csak "másolás":

"El szeretnék adni egy pár gyerekcipőt"


Ha ezt, az állítólag Hemingwaynek tulajdonított, a világ legrövidebb novellájának tartott mondatot írod le:

“Kisbaba cipő eladó. Soha nem hordták.”


vagy Örkény egypercesét:

"Rajk László külügyminisztert, a párt régi harcosát, saját kérésére halálra ítélték.

A kivégzés a kölcsönös egyetértés és bizalom jegyében folyt le, kisszámú meghívott előtt."


az művészet.

2016. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 5. 20:18
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

A leányka gyenge (kidolgozatlan), a két állat jó.

A véleményem pedig ugyanaz: ha művész akarsz lenni, ahhoz önálló stílus is kell. Ha sokat rajzolsz, akkor ki fog derülni, hogy neked van-e olyan.

2016. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek válaszok!:)
2016. máj. 6. 10:29
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Érdemes megtanulini előbb vagy csak vonalasan vagy csak árnyalásos módszerrel dolgoznod.

A kettő keverése megtöri az egységet ezen a szinten, persze nagyobb művészek próbálkoztakilyesmivel,de náluk ez nem esetleges,hanem a kép szerves részeként volt alkalmazva.


Gondolok itt a táncos körvonalára a farkas szájára.


Ez a másolás meg érdekes dolog,mert mindig mondják,hogy ne másoljon az ember,de aztán máskor meg,hogy tanulmányi célall festők képeinek másolásával sokat lehet tanulni.. vagy pl: az anatómiai könyvekből.


Önállónak viszont ezek a művek nem igazán tekinthetőek részemről.

2016. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!