Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színes kép készítéséhez mi...

Színes kép készítéséhez mi ajánlott?

Figyelt kérdés
Portrékra gondolok illetve Hether Rooney csatornáján lévő rajzokhoz hasonlókra. Eddig csak szénnel rajzoltam meg grafittal, de szeretnk váltani és színes munkákat készíteni. Gondolkoztam pesztellben, akvarellceruzában és sima szinesben is. Ti melyiket ajánljátok a leginkább? Tudnátok nekem jellemezni őket? Vagy esetleg más lehetőség? Amatőr vagyok, nem akarok olyan rengeteg pézt áldozni rá.

#rajzolás #pasztell #színesceruza #szénceruza #pesztellkréta #garfit #portré rajzok #színes képek #Heather Rooney #akvarellceruza
2016. máj. 11. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A pasztellt jobban ismerem. Előnye,hogy szárazon is egymásba kenhetőek a színek,de nagy méretbenérdemes dolgozni megfelelő papírra. Probléma a tárolás és keretezés,mivel eleve nagyobb a méret,mint a cerka,de a szénből már ismered.

A másik,hogy nem csak cerka létezik,hanem kréta és nagyobb felületet lehet úgy kialakítani, a cerka elég a részletekre,ha egyáltalán kell,mert a krétát is lehet élesre csinálni és vannak még más trükkök is.

Szerintem jobban javítható,mint az akvarellcerka, mert az eleve nem fed és nem lehet leszedni sem olyan könnyen. Ráadásul akvarell révén csak vízzel oldható.

2016. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia! Én akvarelles vagyok inkább, de őszíntén szólva a cél érdekében bármit beleviszek (tus, alkoholos filc). Imádok kísérletezni.

De szerintem próbálj ki sok féle technikát, vagy minimum nézz videókat róluk, és az egyik csak megtetszik. :)

Az 1. válaszolóval értek egyet: ne ceruzában gondolkozz: alap hiba, lelassít, de nagyon.


Van még az olajfesték, vagy tudsz dolgozni gépen, digitálisan... tk.RENGETEG lehetőség van, és pont ez a szép ebben.

2016. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Tehát a pasztellkréta a szénhez hasonló?
2016. máj. 12. 17:02
 4/11 anonim válasza:
2-es vagyok és igen :)
2016. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hasonló valamennyire,de itt is sokféle van.

[link]

A mungyo viszonylag jó árban és minőségben is a kezdéshez. A puhaság a rajzossággal függ össze, extra finom inkább festőibb, a félkemény pedig a rajzosabb dolgokhoz. Színenként is lehet venni ezért szeretem. Persze van 3-4x ilyen drága is..


Annyi van,hogy itt gyurmaradír nem használható olyan jó,helyette inkább zsepi vagy más színnel való összemosással érdemes javítani.

2016. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) és mi az a pitt kréta?
2016. máj. 12. 21:19
 7/11 A kérdező kommentje:
a pormentes kréta milyen?
2016. máj. 12. 21:26
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok linekt köldenki félkemény pasztellhez?
2016. máj. 12. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit küldtem ott van 3 féle keménységű is.
2016. máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2016. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!