Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Amit Jackson Pollock csinált,...

Amit Jackson Pollock csinált, az tényleg művészet?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 21:42
 1/8 M@teee válasza:
100%
Papíron. Neki biztos művészet volt, mert kiélte magát, de hát azért szerintem nem akkora cucc egyik festménye se, amekkora árakon kelt el pár darab.
2016. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, szóval nem akarok genyó lenni, de pacákat én is tudok festeni.
2016. máj. 26. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
#2: Pacákat festeni még egy majom vagy elefánt is tud. A művészet nem ez. A művészet az, hogy borsos áron el is tudd adni a pacáidat ;)
2016. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az, mert hidd el olyat nem valószínű hogy tudsz festeni mint ő. Egyszerűnek tűnik, de azt az összhatást elérni nem lesz az. Mellesleg az akciófestészet már út a koncept art felé, ahol mű már nincs is. Itt is a készülés folyamata épp olyan fontos mint a mű. Szerintem az is művészet amit rothko csinált pl, az ő műveinek viszont kis képeken nincs hatása, viszont élőben megérintik az embert a nagy színfoltok. ÉS azt se lehet reprodukálni úgy, láttam képeket amik ebbőla célból készültek és nem hozták a hatást. Pollock képeiben is fontos a méret, egy kis netes fotó nem fogja azt a hatást kelteni mint egy feléd tornyosuló több méteres vászon. Persze van szerintem is ami inkább marketing és nem igazán művészet, de őt én személy szerint nem oda sorolnám. Főleg hogy amikor elkezdte csinálni még nem tudta hogy sok pénzt keres majd vele, sőt szerintem elég bátor lépés volt és a sok szempontból újító.
2016. máj. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


H Pollock v Rothko művei művészetnek nevezhetők-e, az igazából eldönthetetlen. Attól függ, ki mit ért művészet alatt.


A kérdés valójában az, Te mersz-e saját véleményt kialakítani arról, mi a művészet (tartalmi megfelelőség, hatásáa, formai, újítónak kell-e lennie, esztétikusnak kell-e lennie, tetszenie kell-e stb). Szóval az itteni "igen, P. művész volt" vagy "ó, dehogy, pacákat mindenki tud csepegtetni" nem több csapdánál. Arra sarkallnak, hogy Te ne gondolj bele mályebben, ne legyenek saját válaszaid komoly kérdésekre, ne saját fejed után dönts. Persze ha elég neked a más által előrágott válasz, akkor ebben az "igen-nem" viszonylatban megtalálod.


Ha érdekel mélységében a válasz, alkoss valamit, és rájössz, a felszíni, látszólag egyszerű kérdésre nem adható ilyen primitív válasz. ...igen...nem... ó!


Üdv R.

2016. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt gondoltam, míg nem láttam NY-ban egyet élőben. Nem vagyok egy sznob, de elbőgtem magam ott. Gyönyörű volt, érzelmeke kifejező és hatalmas.


Próbálj olyat festeni, nem fog sikerülni, hidd el. Úgy tűnik gondolatban persze, mint mikor énekelsz a zuhany alatt és arra gondolsz, á, lehetnék én is sztár. Aztán ha valaki felvenné az éneked, mást gondolnál:)))


Ő nemcsak ilyet tudott egyébként, és volt képi látásmódja, térlátása, színeket ismerte, stb.

2016. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ha benned érzelmeket vált ki, gondolatiságot közvetít, akkor neked művészet.
2016. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tudsz ilyet festeni. Egyébként egyszer csináltak egy pszichológiai kísérletet, hogy az emberek felismerik-e a random pacákat (néhányat majmok kentek össze-vissza, másokat kisgyerekek), és mindig meg tudták különböztetni a művészi alkotásoktól.


Szerintem ezekben a kompozíció a lényeg. De az igaz, hogy ezért én sem adnék pénzt. Meg ez szerintem olyan, hogy egy idő után unalmas. Mert pl. ez tetszik:

[link]


Meg ez:

[link]


De egy idő után ha egyet láttál, láttad mindet.


Itt vannak Leonid Adremov képei. (MOstanában mindneki ezt rakja ki a Facebookra Cover Photonak.) Ezek szerintme nagyon jók, de ezek is oylanok, hogy eg yidő után számomra ugyanoylanok:


[link]



Mondjuk utóbbiakért (ha lenen ilyenre pénzem), akár fizetnék, Pollock képeiért nem. Az absztrakt festők képei egy adott hangulatot akarnak megjeleníteni, de általában az én hangulatom rossz lesz tőlük.

2016. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!