Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan könyvetek, amikből "művelődhetek"?

Figyelt kérdés
Sajnos a kulturális tőkém egyenlő a nullával, alapvető dolgokat nem tudok és szeretném behozni a "lemaradást". Gondolok itt főleg kulturális hagyományokra, szokásokra, művészetekre, stb.

2016. jún. 4. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez most valami anti-troll kérdés? :D

Nyilván nem vagy lemaradva, szóhasználatod ezt elárulja, de konkrétan mégis mi érdekelne leginkább?

2016. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Artner Tivadar: Évezredek művészete
2016. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem anti-troll kérdés teljesen komolyan gondolom :D

Jelenleg felsőoktatásban tanulok, és többgenerációs értelmiségi családból származó emberekkel találkozom, barátkozom, de én munkás családból származom és sokszor nem tudom miről beszélnek. Itt nem arról van szó, hogy el akarnám rejteni a származásom vagy hasonlók, csak jó lenne "műveltebbnek" lenni. (Az irodalomban és a politikában jártas vagyok, de például ha festészetről, kiállításokról, vagy akár zenéről kezdenek el beszélni teljesen el vagyok veszve, olyan dolgokat nem tudok, ami számukra triviális.)

2016. jún. 4. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Oké, értem. Először is nem kell ettől hasra esni, sokszor ők is csak egy szűkebb szegmensben járatosak, és ezért állandóan arról beszélnek. :)


Amúgy ilyesmi tájékozódásra már régóta az internetet használom, konkrét könyvet ezért most így hirtelen nem tudok ajánlani. A googlézés mellett a wikit mindig megnézem, kötelezően az angolt is, és nem csak magát a szócikket, hanem a lábjegyzeteket és a hivatkozásokat is.


Az aktuális trendeket meg csak a kulturális műsorokból, esetleg folyóiratokból tudod követni, illetve ha ilyen ismerőseid vannak, akkor ők majd úgyis tájékoztatnak a facebookon. Egyébként a FB ebben igen hatékony, ezt tapasztalatból mondom. Bejelölsz ismerősnek néhány kulturális intézményt, azok mindig megosztják az aktuális dolgaikat és máris képben leszel.


Hozzáteszem zenében (bármilyen műfajban) a trendek könnyeben követhetőek, míg képzőművészetben nem is nagyon vannak ilyenek. Baráti körönként óriási különbségek vannak abban a tekintetben, hogy képzőművészetben kiket ismernek egyáltalán, aztán hogy azok közül kit értékelnek, abban meg aztán pláne.


Szóval te is nyugodtan előállhatsz bárkivel, ha neked bejön, ne zavarjon, hogy ha esetleg más nem ismeri. :)

2016. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!