Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sci-fi könyvhöz ötletek?

Sci-fi könyvhöz ötletek?

Figyelt kérdés
Könyvet kezdtem írni, még ötleteket gyűjtök. Az érdekelne, hogy nektek milyen sci-fis dolgok tetszenek. Gondolok itt idegen fajokra, kultúrákra, technológiára. Szóval bármire, amit jó ötletnek tartotok egy ilyen könyvben.
2016. júl. 19. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Már elkezdted írni és most gyűjtöd az ötleteket??? Biztos jó ötlet ez így?
2016. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát könyvet írni pont NEM így kell, ahogy te csinálod, kedves kérdező.
2016. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Öcsém. És még kérdezik, hogy miért húzok ki külföldre. Tök normálisan felteszek egy kérdést, egy apró hiba van benne és 2-ből 2 ember beleköt érdembeli válasz helyett. Köszi. Asszem inkább társadalomkritika lesz ezek után. :(
2016. júl. 19. 22:04
 4/8 anonim válasza:
100%

Amúgy könyvet írni nem tökmindegy hogy ír valaki?


Más elolvas egyet, átformálja, és "megalkotja" ugyanazt...


Szerintem az emberek szerveit modernre cserélik <--ez elég érdekesnek tűnik pl. agy stb. ilyesmi :D

2016. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nagyon nem mindegy, hogy ír valaki. Oké, lehet bárhogy írni, csak a végeredmény nem biztos, hogy jó lesz. Mellesleg a szervcserés dolgot már elsütötték a Sziget című filmben.


Kérdező, előbb szedj össze minden ötletet(lehetőleg saját kútfőből), aztán írj vázlatot, meg szinopszist, készíts részletes karakterrajzokat(vannak ilyen kérdéses tesztek a neten), aztán gondold át az egészet, gyomláld ki a logikai bakikat a sztoriból, na és akkor elkezdheted írni a könyvedet, addig ne! Megfelelő előkészületek nélkül biztos, hogy feltűnnek majd benne a logikai bakik, hidd el a fent leírtakkal magadnak segítesz!

2016. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Azért fogalmaztam úgy, hogy "kezdtem" (amit ez a 2 primitív leszólt).
2016. júl. 19. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kort kérdezhetek? Mert pl kamaszként én szívesebben írnék valami "lightosabbat", de felnőttként talán pont a mesterséges intelligencia és annak feltalálása etc érdekelne. Magyarul: arról írj, ami téged a sci-fin belül legjobban érdekel. 5-ös írta legjobban, de az 1-2 sem volt primitív, csak közölte a meglátásait, amire te máris hoztad a "húzok külföldre" választ.

Amúgy én

- különféle génmódosításokban

- időmanipulációban

- párhuzamos dimenziók összemosódásában gondolkodnék, ezek mozgatnak meg. De lehet, hogy téged pont ezek hagynak hidegen. Csak egy tanács: ne írj bele mindent, amit összeszedsz! Úgy nagyon "sűrű", sok lesz a sztori. Remélem érted. Illetve a vázlat segít, bár én nem szoktam leírni, hanem fejben szedem össze, jegyzetelni sem árt, nehogy elfelejts valamit. Akár többször is nekifuthatsz majd ugyanannak a résznek.

Eddig milyen ötleteid vannak és hogy haladsz?

2016. júl. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
:D Ez vicces, mert 5-ös és 2-es egy és ugyanazon személy, azaz én. Mellesleg magam is író vagyok, írtam már regényt, szóval nem gondolnám, hogy primitív lennék, főleg ilyen téren. És azért írtam, hogy nem így kell, mert te azt írtad, már elkezdted írni a regényt, és így közben gyűjtesz hozzá ötleteket. Nekem ez nagyon nem tűnt szakszerűnek és szervezettnek. De ha csak vázlatot kezdtél el írni, akkor aközben még elmegy az ötletgyűjtögetés, viszont a leírásod elég félreérthető.
2016. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!