Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festés farostlemezre?

Festés farostlemezre?

Figyelt kérdés

Szeretnék farostlemezre festeni, de nem tudom, hogyan kéne kivitelezni magát ezt a lemez dolgot. Nem az alapozásával lenne a probléma, hanem nem tudom pontosan milyet, honnan kéne beszereznem, mennyire nagy súlya van ezeknek?

Művésztelepre is szeretnék vinni magammal egyet, 1,5x2méterest legalább.



2016. júl. 26. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Van súlya,de nem is tudom,hogy akkora méretben mennyire jó ötlet festeni rá,mert viszonylag vékony és már 50x50cm-es méretben is érezni,hogy hajlik.

Egy rajztáblánál kisebb a súlya, egy habosított műanyag lapnál viszont nehezebb.

Anno OBI-ban vettem és megcsiszoltam a felületét alapozás előtt.

2016. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor nemigazán van ötletem mire lehetne, ami nem vászon, és masszív :/ szeretném a festéket kicsit csiszolni is, meg kicsit meggyötörni a felületet, ezt pedig vásznon nemigazán szeretném.

Köszönöm a válaszod

2016. júl. 27. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az MDF -et is ajánlják,de van ahol keményfa lapokat is árulnak (külföldön), vagy nem tudom mennyire jó egy vastagabb farost lemez.

2016. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átbogarászom! :)
2016. júl. 28. 10:53
 5/7 anonim válasza:
Régebben festettem farostlemezre. Én 1m X 0,7m -es méretig mentem el vele. Nem volt nagy a súlya. Szerintem nyugodtan kipróbálhatod a 1,5x2 méterest is. Ha jól emlékszem én 5mm-eseket használtam. Menj be egy bútorlap szabászatra ott megnézheted valóságában is, le is szabják, én is ott vásároltam anno.
2016. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itthon szerzem be,esetleg ismerőstől.Kisváros,fával fűtenek sokan(mi is) sok a tüzelésre szánt régi bútor,fahulladék.Szekrény,ágy hátlapját használom erre,pontosabban a vékonyabb részét.

[link]

[link]

2016. aug. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok.Csak ne legyen korhadt,törött,repedt.Nem nehezek.Szerintem olyan amit művészellátókban is kapnál és ingyen van,csak dolgozni kell vele.(méretre vágni,alapozni,csiszolni,összesöpörni a maradékot a garázsból :-)
2016. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!