Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdő vagyok festésben, mit...

Kezdő vagyok festésben, mit fessek legelőször?

Figyelt kérdés

Valami egyszerűre de mégis szépre gondoltam. ^^ Tanácsokat is szeretnék kérni. :3 (pl. hogyan lehet megfesteni szépen színátmenetet?)

Köszönöm előre is ^^



2016. jún. 27. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ha megfogadod a tanácsokat, akkor magadtól rájössz a színátmenet technikájára is. :)

2016. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csendéletek a legjobbak ilyen célra, főleg a nem túl bonyolút formák. Pár gyümülcs tökéletesen megfelel, az áttetsző és bonyolút formák majd később..:)

De igazából a színkeverést kéne gyakorolni előbb. Mi kaptunk olyan feladatokat,hogy mondjuk két színből minimum 5 lépéses átmenetet kell készíteni , de lehet ezt fokozni,hogy mondjuk mi van,ha több lépcsőben fehér , fekete sőt más szín irányába is elviszed.

Fontos a színtan, pl: zöld-vörös egyenletes keveréses barnás-szürkés színt ad stb.. Színharmóniák..

2016. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először nyald be a színelméletet, :p ( komplementerek, szénkeveréw, stb...) aztán én is csendéletet javasolnék, elsőre gyümölcsökkel (színes összeállítás) majd bonyolultabb, érdekesebb formákkal. ( üvegek, porcelánok.)
2016. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!