Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha könyvből akarok forgatóköny...

Pippancs89 kérdése:

Ha könyvből akarok forgatókönyvet írni, akkor nekem kell megvennem a jogokat rá, vagy majd a stúdió aki a filmet készíti?

Figyelt kérdés
Szóval van egy könyv, amiből még tuti nem készült film. Úgy gondoltam átírom forgatókönyvbe, nem mondom hogy profi lesz, de hátha. Ha elkészül és elküldöm stúdióknak, akkor ok veszik meg a jogokat az eredeti mű írójától, vagy nekem kell meg azelőtt,hogy bárhova is beadnám? Előre is koszi a segítséget.. :)

2016. júl. 30. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Forgatókönyvet bármiről írhatsz. A film készítéséhez való jogokat kell megvásárolni.
2016. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szóval először kell az elszántság a stúdió részéről, hogy elkészítsék a filmet, azután lehet szükségük forgatókönyvre.
2016. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha lesz stúdió, amelyik vevő lesz rá, akkor majd ők megveszik.

Te bármiből írhatsz bármit - a jogok a publikáláshoz ( ez esetben a film készítéséhez) kellenek.

2016. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!