Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Wass Albert mit fogalmaz meg...

Wass Albert mit fogalmaz meg évben a versében?

Figyelt kérdés

Foglalkozom zeneszerzéssel és erre a műre komponáltam vegyeskarra egy dalt, a tulajdonképpeni madrigál egy modern formájában. Nagyon fontosnak tartom, hogy a pillanatnyi hangulatok, behatások és képek erőteljesen megjelenjenek a zenében, de összességében is adjon egy olyan hangulatot, amelyet a vers végigolvasása kelt bennem / az olvasóban. Egyenlőre nem mondok semmit, de érdekelne, hogy valaki aki szereti Wass költészetét vagy alapból a verseket mit gondol erről, tulajdonképpen "lebutítva" miről szól a vers. Ha valaki szeret olvasni verseket, netán szakmailag is jól ért a verselemzéshez (pl magyartanár), nagyon örülnék ha kifejtené a véleményét, elemzését a versről.

Ez pedig a következő mű:

[link]


2016. aug. 12. 00:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a telefonom elrontotta a kérdést. "...ebben a versében?" a helyes.
2016. aug. 12. 00:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Drága barátom!

Azért csodálatos az irodalom,mert nincs egységesen elfogadott szabály rá,hogy mi mit jelent. Lehet hogy a költő teljesen másra gondolt,mint én amikor elolvastam. Röviden annyi a lényeg,hogy mivel nincs két egyforma ember,nincs két egyforma elemzése se egy versnek. Neked is mást jelent,nekem is,annyi mindent bele lehet magyarázni,ahány ember van a világon.

2016. aug. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az öregségről.
2016. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Ezzel tisztában vagyok, azért kérdeztem, hogy másoknak mit jelent ez a vers. Nekem is van egy értelmezésem, ami szerint dolgoztam, de kíváncsi vagyok mennyi a hasonlóság egy másik olvasó változatával, ezért is nem írtam le én mire gondolok. Persze minden versnek van egy "mainstream" értelmezése, amit az irodalomkönyvek is megfogalmaznak, és amiből kiindul az ember, de nem erre vagyok kíváncsi, hanem hogy ki mit lát benne :).
2016. aug. 14. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!