Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki volt már statiszta egy...

Aki volt már statiszta egy filmben kb. mennyit keresett?

Figyelt kérdés
Légyszives írjátok meg, hogy milyen filmben voltatok és pontosan mit kellett csinálnotok.:)

2016. aug. 15. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, mert a Ryan közlegényben szerepeltem és felrobbantottak az első jelenetben, aztán basz.tak kifizetni.
2016. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm az Asterix és Obelixben volt statista. Tényleg csak annyi volt, hogy rohant a tömegben mint a veszett :))

10 000Huf/napot kapott. 2-3 nap kellett menni, már nem emlékszem.

Komáromban forgatták néhány éve az erődben.

2016. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm a választ!:)
2016. aug. 15. 23:19
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
És én, le vagyok s.zarva? Tehetek róla, hogy felrobbantottak?
2016. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy neked nem köszöntem meg, de szerintem a válaszodtól semmivel nem lettem okosabb. Ezen az oldalon elsősorban nem azért tesz fel valaki egy kérdést, hogy "nem tudom" kezdetű válaszokat kapjon, így a te nem írtál semmi hasznosat.
2016. aug. 15. 23:46
 6/16 A kérdező kommentje:
*így te nem írtál semmi hasznosat
2016. aug. 15. 23:47
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Rendszeresen statisztálok, és a díjazás nagyon változó. Így önmagában értelmetlen a kérdés, mintha azt akarnád megtudni, hogy "aki dolgozik, mennyit keres".


Lehetsz sima statiszta, kiemelt statiszta vagy szereplő.

Lehet ez egy nagy hollywood-i film, óriási költségvetéssel (a Tyrant sorozat napidíja kétszerese egy általános reklámfilmének, és háromszorosa egy napi magyar sorozaténak a sima statoknak is), lehet egy reklámfilm, napi magyar sorozat, magyar nagyfilm, magyar heti sorozat... ezek mind-mind más kategóriák.


A napi magyar sorozatokban lehet, csak 20 percet dolgozol aznap, de max. 4 órát, míg pl. az Infernóban voltak 16 órás munkanapjaink is. (12 óra után túlóradíjat kapsz.)


Ellátás a 6 óránál hosszabb munkaidő esetén jár (három étkezés, abból egy meleg, korlátlan víz, szokott lenni kávé, néha tea...)


Ha kiemelt vagy szereplő vagy, akkor a stábban van a catering, az meg büfé-szerű általában.

2016. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
*stábbal
2016. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb, KÉRDÉSRE NEM VÁLASZOLÓ hozzászólást.
2016. aug. 16. 16:09
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, ha te ezt nem tartod értelmes válasznak, akkor pukkadj meg.

Segítségnek írtam. A kérdésedet pedig nem lehet megválaszolni.


Kerestem már egy munkával százezreket reklámszereplőként, és 4.000,- Ft-ot is 20 perces statisztálással.

Az átlagos napi díj pedig produkció- és ügynökségfüggő, 6-7-8 ezer szokott lenni 12 órára.


Ha ennyire tudatlan és ráadásul értetlen vagy, inkább ne is akarj közünk tartozni. Zömével értelmes emberekkel találkoztam a statiszta-kollégák között, nem ilyen beképzelt kis pukkancsokkal, mint te vagy, aki köszönöm helyett nekiesik annak, aki veszi a fáradságot, és választ ír neki.

2016. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!