Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van-e kultúrája itthon a TFCD...

Van-e kultúrája itthon a TFCD alapon (vagyis a képért cserébe) való élő modell utáni festésnek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hol lehet ma egy festőművésznek akt-félakt modellek közül válogatni? (Köszönöm, nem kérem "az utcán" jellgű válaszokat)

2016. szept. 22. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván az aktmodellkedés bizalmi alapon történik, ugyanis ha csak úgy kiválaszthatnád és megrendelhetnéd a netről, az nem csak nagyon hasonló lenne a prostitúcióhoz, de veszélyes is lenne a modellre nézve. Persze bizonyára van olyan oldal, ahol a hölgyek ilyet is vállalnak, de ha arról szólna a válaszom, az már beleesne "az utcán" jellegbe. Illetve egyetemen volt rá példa, hogy az iskola kifizeti az önkéntesen jelentkező aktmodelleket és a diákok egy szakkör keretein belül festhetik őt. Ez már megint más kategória, mert hiába erkölcsös és biztonságos megoldás, itt nem válogathatsz; az van, aki van.

Tehát kapcsolatépítés nélkül nem úszod meg, ha tényleg ez a célod. Nem látom kilátástalannak a helyzetet, ugyanis nagyon sok nyitott személy van, csak körül kell szaglászni. :)

2016. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából vannak elképzeléseim bizonyos karakterekről, típusokról. De nem tartom olyannak a mai fiatalokat, akik ezt magától értetődőnek vennék, hogy létezik még ilyen igény. Magyarázkodni meg nem akarok...
2016. szept. 23. 15:01
 3/6 anonim válasza:

Szia, szerintem nincs kultúrája. Ettől függetlenül én már voltam modell képért: nem fizetett az iskola, mert nem tudott, viszont a képek közül vagy megkaptam az eredetit, vagy, ha vizsgamunkának szánták és nem tudták odaadni, akkor nagyon jó minőségű fotó készült róla, amit elküldtek.

Sajnos ehhez némi "vagányság" kell az iskola és a tanárok részéről, sajnos túl vannak szabályozva ezek a dolgok manapság és semmire sem adnak pénzt nekik.

Én bevállalnám újra...

2016. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez érdekes. Mindezekhez a tapasztalatokhoz érdekes lenne hogy fiú vagy lány vagy, és hány éves, hogyan találtak rád, akt, vagy fej modell? Ismeretlenül is vállalnál hasonlót?

Köszi

2016. szept. 30. 01:16
 5/6 anonim válasza:
44F
2016. okt. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Egyszer vállaltam. Egy kedves ismerősöm lányának az iskolába vizsgához ültem modellt, irgyelték, hogy volt saját férfi aktmodellje, még, ha nem kifejezetten sportos alkat is... Egy igazán jó képért vállalnám ismét, kölcsönös szimpátia esetén.

2017. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!