Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tanuljak meg jól rajzolni?

Hogy tanuljak meg jól rajzolni?

Figyelt kérdés
Elkezdett erdekelni a rajzolas, de tehetsegem hozza egyenlo a 0-val..Rajztanfolyamra nemtudok jarni mert nincs penzunk ra..

2016. okt. 5. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj!
2016. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Én is rengeteget kutattam, olvastam, érdeklődtem a témával kapcsolatban. Som féle dolgot kipróbáltam ezzel kapcsolatban. És az első válaszoló nem írt se keveset,se többet. Az igazi titka tényleg csak a gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... Csak ha a jobb agyféltekés módszert akarod megtanulni, azt javaslom, hanyagold addig, amíg kezdő vagy. Rossz fele terelne. Annyit még hozzátennék, hogy a gyakorlást úgy csináld, hogy más képeket nézel, azt megpróbálod a lehető legjobban lemásolni. Ha ez megy, akkor beleviszel egy kis sajátosságot. Bármilyen kis apróságot. Ezzel sokat tudos magadat fejleszteni. Csak a legjobbak rajzolnak teljesen fejből. És ez tényleg így van:


"A jó művész másol.

A remek művész referenciákat használ."

2016. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
43%

A rajztudás nem a tehetségen múlik. Fejleszthető, javítható, tanulható dologról van szó, ha gyakorolsz, jobb leszel. Az egész fejben "dől el", senkinek nincs varázskeze, csak gondolkodni kell hozzá (sokat). Értelmezned kell a látványt/érzést stb. stb.-t és úgy papírra vetni, kb. mimt az írás vagy a tánc, csak ez egy másik formája az önkifejezésnek. Ha komolyan gondolod, akkor kezdd az alapokkal: Kockák, gömbök - egyszerű dolgok, rajzolj dobozokat, könyvet, labdát, műanyagpalackot, amivel megtanulsz egyenes vonalat húzni, térben ábrázolni. Először csak egyesével, aztán lehet egyszerre többet is. Lehetőleg távolabbról, ne 30 centi közelségből. Innen lehet továbbmenni a csendéletek felé, aztán később portré, teljes test, akt stb. Lehet jó könyveket kapni, keress olyat ami nem egy félhavi fizetés :)

Valamilyen ingyenes szakkör nincs a környéken/suliban (mennyi idős vagy)? Mert segítség nélkül nehezen fogsz fejlődni, a hibákat így első körben nehezen fogod észrevenni, nem hogy magadtól kijavítani.

2016. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én régebben mindig azt csináltam hogy internetről kinéztem valamit (könyvből is lehet) és azt lemásoltam.
2016. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A YT-n rengeteg rajz van fent lépésről lépésre vagy akar gyakorlás és a az alkalmazott technikák kapcsán is bőven kapsz tajekoztatast a videókban.
2016. okt. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
13 eves vagyok, es de, lehetdeges h majd 2 ev mulva fogok tudni rajzot tanulni..mert ugye 2 ev mulva felvetelizek es olyan kozepiskolaba akarok menni ahol emelt szinten tudok rajzot tanulni..de ugye az 2 ev mulva lesz..KOSZONOM A VALASZOKAT! :)
2016. okt. 6. 07:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Hallgass a rajztanárodra!
2016. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!