Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Megosztanám veletek a cíkkemet...

Megosztanám veletek a cíkkemet, és kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok róla, és, szívesen fogadok kritikát. Készen álltok?

Figyelt kérdés

A szépség ára

Néztem egy divatbemutatót. Elszörnyedve láttam, hogy a magukat a kifutón billegető nőket miért nevezzük modelleknek?


Ki és hogyan határozza meg a szépségideált? Miért kell különbséget tenni, hiszen a nagyanyáink is megmondták, a szépség a természetességben rejlik, függetlenül attól, hogy a szomszéd lány karcsúbb, ezért több férfi hívja el randevúzni. Nem ezen múlik. De ha nem élünk egészségesen és minél karcsúbbak szeretnénk lenni megszállottan, azonban az nem lesz jótékony hatással sem, lelkünkre sem a testünkre nézve.

Nézzük meg ezt a problémát közelebbről.



A borzalom neve: anorexia. Ami a fiatal lányoknál tipikusan 13- 20 éves kor között alakul ki. Amilyen a magyar társadalmunk mentalitása, talán az ember lánya nem is csodálkozik azon, hogyha a gyermek nem eszik, alacsony a vérnyomása, sápadt az arca. Hiszen be tudják annak, hogy a sok magazinolvasgatás és az állandó mérlegnézegetés csak tini hóbort. Pedig ezek a komoly tünetek nagyobb figyelmet érdemelnek.


Mindenhol tippeket osztogatnak arról, hogyan fogyjunk le, mit tegyünk, hogy vonzóbbá váljunk? Miért jó ez nekünk? Az embernek tisztában kell lenniük értékeikkel, és nem úgy megfelelni, hogy a kedvenc színésznőjükre hasonlítanak, mert ez hamar testkép-zavarhoz vezethet. Mi lehet a kiváltó oka annak, hogy egy nő lemondjon az egészségéről? Adepresszión és a családi problémákon kívül szerepel a listán még a kevés önbizalom.

Miért látja egy felnőtt nő kövérnek magát, ha valójában megfelelő alakja van? Sok sikerorientált nő úgy érzi, hogy csak vékonyan érvényesülhet. Pedig igazából csak most indulnak el a lejtőn. Egy idő után kerülik majd az érzelemkifejezést, partnerükkel való szexuális együttlétet sem fogják kívánni. S ami a legfontosabb: tagadni fogják, hogy azanorexia áldozatai. Pedig ez is betegség, függőséghez vezet, s a halálozási arány elérheti a 8-9 % -ot! Akkor miért jó ez a nők százainak?


Minden nő, amikor öntudatára ébred testi fejlettségének, valakire hasonlítani akar. Gyakran egy gyönyörű modellre, aki épp a kedvenc magazinja címlapjáról cinkosan kacsint rá azt üzenve: légy olyan, mint én! Ha ismerünk ilyen lelki vívódásokkal küzdő személyeket, jó, ha tudjuk: nagyon sok támogatásra van szükségük. Mutassunk ki a megbecsülésünket, növeljük önbizalmukat! Az anorexiások sokszor zavarba ejtő vagy elfogadhatatlan dolgokat művelnek. Képtelenek megbirkózni a mindennapi feladataikkal. Esetleg ellenségesnek tűnnek mindenkivel vagy hozzátartozóikkal szemben.


De ami ennél is fontosabb, mondja ki a beteg, hogy gyógyulni akar!



2016. okt. 6. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi értelme.

Mindenkivel normálisan bánok, nem csak az anorexiásokkal. Innentől kezdve meg semmi nem szárad az én kezemen.

2016. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki meg az anorexiásokkal bunkó az más emberekkel is az.


Hogy meg mitől alakult ki nem tudom. Nem is érdekel én úgysem tudok segíteni rajtuk. Meg nem is akarok.

2016. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerinted mi ugyanazt a cikket olvastuk?Mert ha szerinted nincs értelme akkor olvasd el újra, és értelmezd.
2016. okt. 6. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam elsőre is és csak elvesztegetett pár percet az életemből.

Mégis mire jó az írásod? Mert én nem látok benne semmi hasznosat, amire a valóságban fel lehetne használni. Szórakoztató értéke sincs, hogy valami jó könyv lehetne.

2016. okt. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosan ezert hivjak cikknek es nem konyvnek amu szorakoztatna.Ez egy tenykozlo cikk ami egy komoly betegsegrol szol es ami benne van az mind hiteles.A lenyeg hogy az anorexiarol kellett hogy szoljon pontosan ezert nem szorakoztat.
2016. okt. 7. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. A mondanivalóra vársz reakciót és kritikát, vagy magára az írásra (szerkesztésre, helyesírásra stb).


A tartalmát tekintve zavaros, sokszor ismétel, a mondatok néha értelmetlenek. Értem, hogy mit akarsz mondani, csak nem érdekel. A szerkesztés szintén gyenge, a helyesírási hibák pedig bántóak.

2016. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!