Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit rajzoljak ami fejleszt?...

Mit rajzoljak ami fejleszt? Hozzáértők? A tanulmányrajzok nem kötnek le, van ilyen?

Figyelt kérdés

Nincs ötletem, hogy mit rajzoljak, mindig valami olyat szeretek rajzolni aminek van valami mondanivalója, vagy van benne művészeti szempontból izgalmas, és van benne kihívás.

A fő szempont, hogy gondolkozni kelljen a megvalósításon!

Egy beállított csendéleten is gondolkozni kell, hogy alakítsam át a valóságot 2D-be, de nem annyira izgalmas, mint mondjuk tervezni valami újat! Mondjuk emberi portréból egy fém robotot. Ott gondolkozni kell azon, hogy az emberi izmokat, kicsit át kell alakítani mesterséges alkatrészekké, megtalálni, hogy hol lenne az illesztés, plusz a nem annyira csillogó bőrfelületet átalakítani úgy, hogy a néző elhiggye azt amit lát. szeretem a realisztikus dolgokat. Nem tudok megállni egy közepesen jó rajznál, ami a nem gyakorlottak szemében ennyit jelent: Igen felismerem, hogy az egy fa, vagy felismerem, hogy ki az az illető.

Én azt akarom, hogy mondjuk annak az illetőnek igenis látsszon még az ér is a homlokán!!!!

Ez viszont most negatívum, mert már nem tudok leülni csak egy jót firkálni, mert mindig többet akarok. A csendélet unalmas. Másolni nem szeretek.


De kell a gyakorlás, erre rájöttem, de nem tudom magam rávenni "kis" kaliberű rajzokra!


Vagy 5perces semmitmondó, vagy több 10 esetleg több 100 órás rajzaim vannak. a kettő között kellene átmenet.

Valakinek valami ötlet, amivel legyőzte ezt az alulmotiváltságot? Mert ha van egy képnek érdemben végeredménye akkor végig is csinálom, de már annyit láttam, hogy nem akarok beszállni a művésztársadalomba pl egy 20csilliomodik tájképpel.

Valami motiváló ötlet? ( mondjuk kifejezetten tetszenek azok mikor valakinek elcsípem a házifeladát és kipróbálom, hogy nekem mi sikerül belőle. Én nem kaptam házifeladatokat sose, nem jártam művész suliba sajna, így emlékeim sincsenek az úgymond kötelező feladatokról)

Ceruza, oljafestmény, tempera, aquarell, meg egy kicsit a pasztell amik jól mennek. A szénnel úgy akarok rajzolni mintha ceruza lenne, pedig azzal "festeni"kell.



2016. nov. 28. 16:59
 1/3 anonim válasza:
100%

A rajzban az a nehéz mikor egy kész rajz inspirál de mindig látszik hogy másolt.

Azt javaslom hogy márpedig készíts csendéletet valamiről ami elsőre nem tűnik festőinek. Én pl. alaposan körbenéztem és végül lerajzoltam a műbőr forgószékemet, ami nem lett tökéletes de nagyon új volt és én is hónapokig gondolkoztam egy csendéleten.

Ez azért is jó mert pontosan tudtam mi hol van rajta így nem kellett 500x megnéznem hogy néz ki. Tanulmányozd az arányokat, a fény viselkedését, az anyagok fényességét.

Ha valami izgalmasat akarsz keress egy épületet és örökitsd meg szokatlan időben vagy egy ismerősödet az utcán vagy amig valamit dolgozik csinál fut. Először rajzold meg csak az arányokra, perspektívára színekre figyelve aztán ha jobb tudással rendelkezel jó részletesen kidolgozhatod.

Ha van pénzed utazz el valahova, láss más alkotásokat, tájakat, embereket, fesztiválokat, mérnöki alkotásokat. Ha nem, hallgass mondjuk zenét csukott szemmel és képzelj el jeleneteket. Ha én éjszaka hallgatok van hogy elszabadul a képzelőerőm. De fontos hogy picit tanulmányozd amit lerajzolsz mert különben nem lesz olyan mint reméled és hirtelen elmegy tőle a kedved.

2016. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem hasznalod a fantaziad? En csomoszor rajzolok le ugy egy csendeletet ol fen talak hogy a rajzomon mar pettyes csikos mindenfele mintaban es szinben pompazik. Mindenki nagyon szereti ezeket a rajzaimat mert a valosagbol meritett fantazia szulemenyek. Ha nem a natur tanulmanyrajot akarod csinalni akkor gondolj hozza tobbet.

Volt mikor pl egy hazat rajzoltam verandaval rajta egy nyugaggyal. A valosagban egy sima vajszinu lepedo volt rajta de en piros feher csikosra mintaztam kore novenyeket rajzoltam kaspoban es marahjo lett! :) szoval fantazia! Az bolonditsa meg a tanulmanyt.

2016. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább az tud motiválni, ha olyan valamit rajzolok, ami érzékeket kelt bennem, mások nem tudnák helyettem megmondani, hogy mik ezek a dolgok, ezt csak én érzem. Ezek leggyakrabban emberi testek, olyan realisztikus emberi karakterek amiket szépnek tartok. "Fejleszteni" meg bármi fejleszt, ha sokat gyakorlod.

Nem föltétlenül más konkrét festőktől szoktam inspirálódni, de inkább olyan van, hogy épp az irodalomból, vagy egyéb művészeti ágból nyerek inspirációt, egy gondolatot, amit tovább gondolok. Aszerint rajzolok, hogy elsősorban számomra legyen mondanivalója, és kifejezzek magamból valamit azáltal. Számomra kellő kihívás van abban, ha valaki fejből rajzol, légből kapott gondolatok elevenednek meg a fejében képileg. Sok ismerősöm van, aki ilyenformán rajzol, igazán maradandó élményt nyújtanak sajátos látványvilággal.

2016. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!