Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek? A Madame...

Mi a véleményetek? A Madame Tutli-Putli animációs rövid-filmről. Https://www.youtube.com/watch? V=GGyLP6R4HTE

Figyelt kérdés

Mi történik tulajdonképpen a nővel? Ő is elalszik (v. meghal) a zöld gáztól és neki is kiveszik egy szervét a "kereskedők"?

9:46-nál ki és miért kopog? Az egyik szervkereskedő és azért kopog, hogy tesztelje, alszanak-e már az áldozatok?



2016. dec. 27. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy metaforikus filmecske, nekem nagyon tetszett. Szerintem sokan sokféleképpen értelmezhetik anélkül, hogy az egyik "igazabb" lenne a másiknál.

Itt valahogy mindenki agonizál. A vonat, ami robog a végzete felé, maga az elbaltázott élet. Hiába menekülsz, még mindig csak a vonaton szaladgálsz.

A nőnek nem veszik ki a szervét - bár félelmetes, de éppen figyelmeztető jelleggel int feléje a rabló: "ez nem a te problémád, ne ártsd bele magad". Az életben gyakran megesik, hogy sajátunknak kezeljük mások problémáját, és talán a Madame-nak is ez a gondja - szimbolikusan cipeli magával a hat mázsa cuccát, bár érdekes módon a táskájában ülnek a sakkozók (akik valójában nem is sakkoznak, de ebbe most nem megyek bele) - lehet, hogy a táska (probléma) nem is a Madame-é, csak ő azt hiszi? Nem tudom, hogy így van-e, azt mondom, ami eszembe jut, és gyanítom, hogy jelen esetben nem is annyira a filmet, hanem saját magamat elemzem (mivel én ezt látom bele). Aztán eltűnnek a holmik, és valahogy nincs akkora rémület a Madame-on, mint előtte, amikor meglátja a "vigyázzon értékeire" táblát, és hallja a lépteket. Próbálja védeni az értékeit, amik valójában csak kolonc a nyakán. Amikor pedig ténylegesen kirabolják, körülnéz, pislog párat - "jé, hová lettek?", majd lerogy az ülésre, mint aki túl van a nehezén - vége; nincs többé teher. Csak ő nem volt képes elengedni, megtette helyette a sors. A legnagyobb szörnyűségnek hitte, ami megtörténhet vele, mégis, megnyugvást okoz, amikor bekövetkezik. Aztán még megpróbál menekülni, visszaemlékezik a szervrablásra, benéz egy másik fülkébe és ott is szörnyülködik (bár nem derül ki, mit lát), mintha azt sugallná, hogy vannak az életben az övénél sokkal rosszabb sorsok is. De hiába menekül, folyamatosan a vonaton van, ami rohan a végzete felé. A végső jelenet alighanem a halált szimbolizálja, de egyben az újrakezdést, újjászületést is. Mintha egyesülne a lepkével (átalakulás), aztán már csak egy békés hajnalt látunk: új nap virrad új lehetőségekkel.

2017. jan. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményedet és magyarázatodat, nekem is nagyon tetszik! :) Iszonyú jó hangulata van és a karaktereket is nagyon jól megcsinálták.
2017. jan. 31. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!