Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az "ékezet nélküli vers"...

Az "ékezet nélküli vers" miért máig egy találat nélküli kifejezés? Miért nincs példa rá az eszperente verseken kívül?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem!

Olyan kevés vers és költő azért nincs a világon... sőt, hobbista költőkből, versírókból van is szép számmal, nemde?


Akkor hogy a fészkes fenébe nem foglalkoztatott eddig senki se az, hogy olyan technikát próbáljon ki, csináljon a versek/rímek/verselés világán belül, hogy ékezetes betűk használata nélkül írjon (azért lehetőleg értelmes és verses) verset.

Az eszperente verseken KÍVÜL! (azokból persze van dögivel, esetlen is mindegyik egytől-egyig)


Ez egyszerűen UNFAIR!


Én pl. most pont keresnék egy ilyen verset... MAGYAR verseket.... olyan vers kéne, ami ASCII karakterekkel is maradéktalanul ábrázolható (számítógépen)...

Erre még egy nyavajás releváns Google találat sincsen... végignéztem az első 100 találatot, talán többet is... sehol egy említés, egy blog...

Maximum csak azok a hülye eszperente versek... amiknél egyébként is, ez egy teljesen mellékes velejáró.


=(


2017. jan. 5. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Egy csomó eszperente versben van "j" betű...
2017. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most éppenséggel, "teljesen kivételes alkalommal" a válasz érdekelt, nem pedig azért tettem fel a kérdést, hogy negatív pontok kiosztására szerezzek ürügyeket..... deee.... Legyen.
2017. jan. 5. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es, a j pontja nem számít ékezetnek, mert nem módosítja a betű kiejtését, ez egyszerűen a betű része.
2017. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most már két találat, a te kérdéseddel együtt :D
2017. jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3-asnak:

Akkor most #1-es nem csak trollkodni akart?

2017. jan. 7. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy trollkodik, csak nem tudja, mi az az ékezet.
2017. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor én kérek elnézést.
2017. jan. 7. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!