Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek ha a graffiti...

Szerintetek ha a graffiti művészetként élne a köztudatban és sok épületen lenne valamilyen szép, igényes, vicces vagy elgondolkodtató falfirka, akkor jobb lenne a kedvünk? (több lent)

Figyelt kérdés

Vagy esetleg épülhetne tematikára az egész, akár egy cégér, egy utazásiroda, esetleg nyelviskola falán lehetne egy ilyen: [link]


Egy festékbolt vagy építkezési áruház falán ilyen: [link]


Vagy egyszerűen csak ilyenek lennének a házak:

[link]


Ha igényes egy graffiti és van jelentése, akár egy idézet vagy kép formájában én nem tartom vandalizmusnak, de vajon jó lenne -e, ha a falak több mint felén lenne valami kreálmány?


Vagy nem, mert

- ebben pont az a jó, hogy ritka, de ha találsz akkor nagyon üt

- vagy csak szimplán nagy mennyiségben már zavaró lenne?


Köszönöm előre is a válaszokat :)

Plusz írnátok kort? Hogy látható legyen, hogy függ -e a kortól a graffitikhez való viszonyulás.



2017. jan. 23. 00:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Lemaradt, hogy nem csak graffiti technikára gondolok kifejezetten, hanem bármilyen falfestékre.


Tehát pl. ezek a srácok nem festékszóróval, hanem hagyományos módon festenek:


[link]

2017. jan. 23. 00:10
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne rossz, ha lennének erre a célra kijelölt épületek, illetve egy-két a fenti példákhoz hasonló megbízás. Lehetne több legális graffiti fal, mint pl a Filatorigátnál. Nem tudom mennyi lenne a túl sok.

20N

2017. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A szép, igényes graffitivel szerintem nincs baj, nekem tetszenek az ilyesmik mint amit elsőnek linkeltél.


21/f

2017. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Ajánlom ezt az oldalt legális falak keresésére: [link]
2017. jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sokkal érdekesebbek lennének a városaink, ráadásul az a valószínű, hogy a fiatal graffitisek kezdetben nagyon kedvező áron vállalnának megbízásokat.

Sosem a művészi igényű graffitik miatt ellenszenvesek az emberek, hanem az igénytelen taggerek miatt. Egyedül a vicces feliratokat szeretem, az ocsmány tageket pusztító alpáriságnak tartom. A képek jöhetnének, bár nyilván cakk akkor, ha nem megy át giccsparádéba. Pédául a zászlós kép már ennek a határát súrolja.

2017. jan. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Láttam olyan üzletet, ahol fújták a falat, jól nézett ki. Az aluljárók falára is szoktak képeket festetni, de ezekre aztán ugyanúgy rámennek mintha üres lenne. Lehet, hogy a szép munkákkal nem lenne baja senkinek, de nem mindig a "díszítés" a cél, ha meg előre megmondják mi legyen, hogyan nézzen ki, az már inkább olyan mint egy megrendelés, annak meg nem sok köze van az önkifejezéshez. Szerintem a graffiti művészeti alkotás, ezen belül meg nincs ember aki eldönthetné melyik mitől lenne szebb, jobb, vagy értékesebb. Engem nem zavarnak ha javítanak vele az összképen, ha nem teszik vele tönkre mások munkáját. Nem korfüggő, az ilyesmi sosem az.
2017. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Talán éppen azért "firka" és nem művészet, amilyen a gyakorlatban.

Előbb vannak a dolgok tulajdonságai, azután az elnevezésük.

2017. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Feldobná a szürke-sárga panelvárosok képét az biztos, legalább nem volna olyan nyomasztó és pl. mint itt Ózdon nálunk, a betontömbök jobban beleillenének a környező erdők és hegyek képébe.
2017. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#6

Nem feltétlen kell az önkifejezést elfojtani csak azért, mert megrendelésre dolgozol. Egyenértékű is lehet a szabad kézzel, ha rugalmas a megrendelő.

2017. jan. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9

Persze, nem mondom, hogy a kettő kizárja egymást. Csak nem biztos, hogy mindig teljesíthető az ilyen kívánság, hogy "fess valami vidámat"...

2017. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!