Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » "Repül a fekete éjben egy...

"Repül a fekete éjben egy sötét madár" Ismeri valaki ezt a magyar nótát?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt hallottam egy nagyon szép magyar nótát, melynek csak erre az egy sorára emlékszem. Az interneten ha beírom ezt a szöveget, akkor nem ad ki találatot, viszont teljesen biztos vagyok benne, hogy jól emlékszem erre a sorra. Az esten ahol hallottam egy egykori operaénekes énekelte el, az ő nevére sem emlékszem sajnos, viszont egy nagyon dallamos nóta, szinte már egy áriának is elmenne.

Valószínűleg a századforduló környékéről, vagy a világháborúk idejéről származhat. Az esten később elhangzott a Daru madár fenn az égen, a Tanulj meg fiacskám komédiázni és a Vén budai hársfák is, gondolom korszakban nem lehet nagy eltérés közöttük, de a keresett nóta ezeknél "nagyobb ívű", talán nehezebben is énekelhető (dallamvilága talán a Daru madár fenn az égen-éhez hasonlít leginkább). Bármilyen segítséget, információt (cím, író, kotta, felvétel stb.) előre is nagyon köszönök!



#dal #nóta #magyar nóta #Hazafias dal
2017. febr. 7. 00:04
 1/2 A kérdező kommentje:

Sikerült megtalálni azóta, helyesen nem "repül", hanem "száll".

https://www.youtube.com/watch?v=DSglBgHSsfQ

2019. febr. 22. 18:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Részlet az "Obsitos" c. operettből.
2019. márc. 26. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!