Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az hogy fejböl nem...

Miért van az hogy fejböl nem tufok szépen rajzolni?

Figyelt kérdés
Tehet hogy kitalálok valami rajzot és le akarom rajzolni akkor sosem sikerül, úgy néz ki mintha egy 7 éves gyerek rajzolta volna, de hogyha látok valami képet, rajzot az interneten és lemasolom akkor meg szép lesz.

2017. febr. 25. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs összehangolva a két agyféltekéd.
2017. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Fejből max vázlatozik az ember... Mármint ha realista rajzot akar. Rajzfilmfigurákat természetesen fejből rajzol. :)
2017. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről egyszer olvastam egy kiváló angol cikket, ami pont ezt a kérdést ecsetelte. Sajnos én nem tudom olyan szépen és részletesen elmagyarázni, mint a művésznő, de a lényege a technikai tudás hiánya. Pl. azt hiszed, hogy fejben nagyon jól tudod, hogyan néz ki egy ló, tudod, hogy van egy feje, van négy lába, patája van, sörénye, farka, és néha emberek ülnek a hátán. Ha jobban bele gondolsz, rajz szempontjából ez a leírás elég értelmetlenül hangzik.


Na ezért nem tudod lerajzolni. Mert valójában fogalmad sincs, hogyan néz ki egy ló (nem csak te, én se, és még kis milliónyi ember, aki nem tud lovat rajzolni). És mikor fogod tudni lerajzolni azt a szegény állatot? Akkor, ha majd precízen tudod, hogy a fej pontosan milyen szögben van a nyakhoz képest, hogy a test és a lábak befoglaló formája egy négyzet, aminek a horizontális felezővonala kiadja a has alját, ha tudod, hogy a térd és a könyök hogy helyezkedik el egymáshoz képest, ha tudod, hogy a fülek ovális forma segítségével kiszerkeszthetők. Ha ezt, és még sok-sok más szerkezeti dolgot megtanulsz, akkor mondhatod majd azt, hogy tudod, hogyan néz ki egy ló. Ezek a step-by-step tutorialok például azért ostobaságok és semmit sem tanítanak meg, mert csak egy nézetből megmutatnak valamit, ami talán nem is jó, és nem azt tanítják meg, hogyan néz ki az adott dolog, amit rajzolni akarsz.

2017. febr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Annyira még nem vagy fejlett. Gyakorolni kell. Egy idővel gondolom menni fogg, ez függ attól, milyenek a képességeid, amit most így nem látok.

Másolni könnyű, de én egy idő után megutáltam, semmi eredeti nincs benne, nem az én agyszüleményem. Ha neadjisten mégis képről rajzolok, akkor sem követem pontosan, csak inspirációnak használom. Fejből rajzolni felszabadító érzés.

2017. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakorolni kell.

Ne csak kész elötted megrajzolt 2Ds dolgokról rajzolgass, ülj ki valamerre s vázlatolgas ami csak szimpatikus.


Nekem olyan szinten feltérképezi az agyam a részleteket az elképzelésben, hogy észre se vettem mennyire fejlődött.

Akkor derült ki amikor meguntam, hogy amit szeretnék baba fajta az nagyon drága az akkori középsulis diáknak. A nappaliban lévő angyal gyertyáról pedig jött az ötlet: nah én most kifaragom.

Elraktam emlékbe.

A jelenlegi figurán amin dolgozok egy tenyér méretű bjd szerkezetű apróság.


A baba amit említettem "BJD" az elterjedt neve, google egyből kidobja képeknél. Néhány példány már-már élethű.


Az alkotónak folyamatos gyakorlás, önfejlesztés kell az egész élete alatt, ha komolyan veszi.

Amit bántam az egy hosszabb kiesés, nem alkottam s igaza volt tanáromnak: "a kéz felejt" -szenvedtem is, olykor a sírás kerülgetett. Gombóccal a torkomon alkotgattam újra.


Ezért ne hagyja abba az ember, ha tudja szereti s akarja csinálni, mert elveszhet a gyakorlat.


Sok sikert a vázlatolgatásokhoz, minnél több mindent tessék csak rajzolgatni.^^


De mondjuk egyik ismim gyurma pálcika-figurákról rajzolgatott animációjához pózokat.


24-N

2017. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Baràtom is
2017. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem így van!:) Igen is lehet, fejből szépen realisztikusan rajzolni. De ahhoz nagyon sok gyakorlás, komoly rajztudás kell. És nagyon sok tapasztalat. Én tetováló vagyok és én sem tudok fejből rajzolni. Vagyis inkább nem teljesen tudok... Ha ismered a teknikát akkor már jó vagy!:) Ismerek pár tetkóst aki, fejből úgy rajzol ahogy én másolni sem tudok!:)
2017. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!