Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen furulya? Valaki meg...

Milyen furulya? Valaki meg tudná pontosan mondani?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan az "OMNIA (Official) - Fee Ra Huri" c. számában, amin játszanak egy ÍR furulya, nevezetesen TIN névre hallgató.


Vagyis, legjobb tudomásom szerint.

Kérnék egy kis segítséget, hogy tényleg az - e és hogy milyen hangolás, nameg hogy hol lehet beszerezni :)


Privát üzenetben is szívesn csevegek :)



#furulya #hangszer #fúvós #fafurulya #ír hangszer #fa fúvósok #folk furulya #folk népzene
2017. márc. 6. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából ír ón síp. Nekem van egy itthon, Írországból kaptam ajándékba. Nem egy hatalmas értékű, nagy eresztés, mert Guinness-es díszcsomagolásban volt, inkább szuvenír :). De elég jól szól. Hangterjedelemre 1.5 oktávos, D-dúr hangolású. Amin a félpucér bácsi játszik a videóban, hasonló, de egy komolyabb darab. Ne vedd 100%-ra amiket most írok, én is csak érdeklődő vagyok, de minimális szinten játszom csak furulyán. Szóval azért látszik komolyabbnak, mert a fúvókája is jobban kidolgozott, mint az enyémnek, valamint a hangszer teste is szépen megmunkált. Messziről parasztfurulyának vagy fafurulyának tűnik, de szerintem igazad lehet, és ón. Ezek általában adott hangolásúak, nem kromatikusan. Ez azt jelenti, hogy egy-egy darab lukak vannak rajta, nincs rajta páros luk, mint a "hagyományos" Yamaha furulyákon. Viszont ezeken meg lehet csinálni (még én nekem is sikerült :D), hogy a Titanic zenéhez hasonlóan felhajlítasz hangokra (glissando). Kezdetben nem fogod be a lukat, és lassan rácsúsztatod egyenletesen az ujjad. Csodaszépen szólnak. Biztos ebből is van többfajta, én ennyit tudok róluk, amúgy ír népi hangszer.

Azt, hogy itthon hol lehet kapni... Hát ha Pesten jársz, próbáld meg a West End-ben lévő hangszerüzleteket, ott egész sok érdekes dolog van. De inkább azt javaslom keress a neten.

Nekem ezekhez hasonló van itthon:

[link]

2017. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!