Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tenorkulcsot basszuskulcsba...

Tenorkulcsot basszuskulcsba transzponáló program? 17/L

Figyelt kérdés

Rendeltem netről egy kottát, basszuskulcsban játszom és az egész kotta tenorkulcsban van, mert sok lenne a pótvonal, én viszont csak lassabban olvasok tenorkulcsban. Tudtok olyan zenei

kottaíro programot, ami ingyenes és szkennelés után átírja nekem automatikusan a tenorkulcsos kottát basszuskulcsba? Nagyon nagyon köszi előre is!



2017. márc. 21. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Az elsőt nem tudom, hogy mi, a másodikról már sokat hallotam. Írj egy ilyen programot és akkor csináltál valami jót. Sajnos nem tudok. Ha van is kicsi a valószínűsége, hogy szkennelés útján. Remélem azért valaki talál. Amúgy az átírás menetét ismered?
2017. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt ismerem, de hosszú és macerás...
2017. márc. 21. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolkozz violin kulcsban,és transzponálj egy szekundot oktávváltással.Az egyszerűbb.


Én B trombitával folyton transzponálok.

2017. márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Légy szíves, írd le nekem, hogy kell tenorkulcsban olvasni, csak a violin meg a basszuskulcsot ismerem (zongorás múlt...)
2017. márc. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tenorkulcs közepe,az egyvonalas"C"-t jelöli(Ami violinkulcsban,az alsó pótvonalon van.),tehát a tenorkulcsban,az egyvonalas"C",a 4.vonalon van.


Ha transzponálva gondolkodsz,egy kvintet kell ugrani.

2017. márc. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell, csak egy 3 oldalas kottát 120-as mérővel tele triolákkal és előkés tizenhatodokkal elég nehéz ránézésre áttranszponálni :/
2017. márc. 25. 08:11
 7/10 anonim ***** válasza:
5- ös válaszoló, köszönöm szépen a segítségedet!
2017. márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván,blattolni olyat,csak a nagyon jók tudnak.

Én javaslom,hogy motívumokra bontva tanuld olyan lassú tempóban,ahogy hibátlanul képes vagy eljátszani.Ha 3-szor sikerült hibátlanul,gyorsíts egy kicsit,és gyakorold addig,míg úgy is sikerül 3-szor hibátlanul.Utána jöhet lassabban összekötni a motívumokat periódusonként,s ugyanúgy,mint korábban.


Azt tudomásul kell venni,hogy a kottát 1-2 alkalommal kell csak leolvasni korrektül,s utána,az újjainkat-fúvósoknál a szájat is-be kell "idomítani"a technikára.Ez a nehezebb feladat!

Rendszerint,az idomítás,egy idő után görcsöt okoz,s ilyenkor pihentetni kell azt a muzsikát,és egy-két nap pihi után ismét elővenni.Ha erőltetjük sokáig,rögzülnek a görcs miatti hibák az ujjakban.


Kérdező!

Milyen hangszeren játszol?

2017. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, egyébként fagottos vagyok :)
2017. márc. 26. 09:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Az,egy csodás műszer!...Remélem,te nem vagy egy melléfagott!:)...


Ügyelj a túl mély hangok túl gyakori játszására!Frekvenciája megmozgatja a felső koponyacsontot,ami hosszútávon árthat úgy,mint a szuzafonosoknak!

2017. márc. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!