Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a különbség a két gitár...

Ördögfióka kérdése:

Mi a különbség a két gitár között? Látszólag csak az ára és a felirag, hiszen egy anyagból készültek.

Figyelt kérdés

[link]



[link]



2017. ápr. 4. 00:23
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%
A gitár megépítéséhez használt fafajta nevén kívül semmiben nem egyezik meg a két gitár. Mások a hangszedők, a teljes elektronika, a további hardverek, de még a forma apró, pontos részletei is. Ha érdekelnek, menj el egy hangazerboltba, próbáld ki őket. Mindenesetre én továbbra is a Vintage V100-at javaslom.
2017. ápr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. A Vintage V100 kitűnő Gibson LP kópia és nem spórolják belőle az anyagot sem. SOkkal űberebb hangja van mint egy Epiphone-nak. (Wilkinson hangszedők).

GS Fanatic oldalon szoktak fent lenni elég jó árban. Én egy teljesen újat vettem onnan 65-ért.

2017. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már maga az anyagmegnevezés sem árul el sokat, a mahagóninak sok fajtája van, más és más jellemzőkkel. Pl. a hazai Zatik fakereskedés is forgalmaz többfélét (gombe, khaja sapelli, swietenia). Ezen túl míg egy minőségi gitárnál erősen válogatják az adott anyagot, egy olcsónál megy bele majdnem minden, a festék vagy a furnér úgyis eltakarja.

Én egy darab gitártestnek való anyagért átforgattam vagy egy köbméternyi fát, pedig csak esztétikai úton válogattam, komoly hangszernél más szempontokat is figyelembe vesznek, pl. az adott darab fa akusztikai jellemzőit. Számít a vágás módja (akit érdekel, keressen rá a quarter sawn guitar neck kifejezésre) ami szintén rengeteg hulladékkal jár, így drága.

És persze még egy lényeges szempont, a megfelelően (természetes úton) szárított és tárolt faanyag, ami szintén rohadt drága, és egy olcsó gyártó nyilván nem engedheti meg magának.

Meg valószínűleg még egy csomó szempont, amiről fogalmam sincs.

Mindezen túl egy olcsó gitárnál az alapanyagként feltüntetett fafajta gyakran semmit nem jelent, mert egyszerűen nem abból készült, ilyennel is találkoztam. Szerintem sok esetben abból készül, ami éppen van...

És ez csak a fa alapanyag egy gitárnál.


(Érdekességképpen egy nagynevű hangszergyár olcsóbb szériás gitárjai ilyen faanyagból készülnek: [link] Pont mint anno a Jolanák.)

2017. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Waff ***** válasza:

Néhány hónapja hasonló cipőben jártam mint te kérdező. Egy jóféle LP-kópiát szerettem volna 100 rongy környékén. Próbálgattam többféle kópiat ebben a kategóriában. A PSD-k től kezdve az Epiphoneokig sok félét. A Cortok közül a CR 250 ami minden szempontból bejött, az említett PSD-k full gagyik, a Vintage V100-ról néhány negatív véleményt leszámítva elég jókat hallottam. Miután többet is kipróbáltam, azt kell mondjam, engem egyáltalán nem fogott meg... Igazából rosszat sem mondanék róla, de valahogy nincs benne meg nekem az a tipikus Les Paul harapós hangzás. Talán rossz a fa anyag, vagy a ragasztások...nem tudom,állítólag a Wilkinson hangszedők jók pedig.

Az Epi standard szériája (amit linkeltél)szerintem jobb, nekem az Epikben jobban megvan az LP feeling.

Végül egyiket sem vettem meg, egy Epi Custom Pro lett a kiválasztott.

2017. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!